Ārlietas Egils Levits
Egils Levits pie kritušo Latvijas karavīru piemiņas plāksnes

24. septembrī Valsts prezidents Egils Levits apmeklēja Mičiganas Nacionālo gvardi, augstu novērtējot sadarbību starp gvardi un Latvijas Nacionāliem bruņotajiem spēkiem 28 gadu garumā un godinot kritušo karavīru piemiņu.

Sadarbība starp Mičiganas Nacionālo gvardi un Latvijas Nacionāliem bruņotajiem spēkiem aizsākās neilgi pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas 1992. gadā, piedaloties kopīgās misijās. “Tas mums ir devis gan tuvus personiskus, gan ciešus darba kontaktus, gan iespēju kopīgi piedalīties mācībās. Un šie nebūt nav vienīgie veidi, kādos ir izpaudies abpusējais atbalsts. Taču svarīgāk par visu – mēs esam plecu pie pleca piedalījušies kopīgās operācijās,” uzsvēra Valsts prezidents.

Pie Mičiganas Nacionālās gvardes memoriālās sienas Valsts prezidents godināja kritušos karavīrus, viņu vidū divus, plecu pie pleca ar saviem Mičiganas biedriem brīvības vārdā karojušus, latviešu karavīrus – seržantu Voldemāru Anševicu un dižkareivi Andreju Merkuševu. “Mūsu karavīri krita, pildot savu pienākumu pret valsti un aizstāvot brīvību un demokrātiju, taču cīņa ar šo vērtību apdraudējumiem turpinās ik dienu, tādēļ vēlos izteikt Mičiganas Nacionālajai gvardei visdziļāko pateicību par milzīgo ieguldījumu NATO alianses drošības un aizsardzības labā,” sacīja E. Levits.

FOTO:
VIDEO:
Mastos plīvo Latvijas karogs, ANO karogs un Latvijas Valsts prezidenta standarts