Ārlietas Edgars Rinkēvičs
Franks Valters Šteinmeiers un Edgars Rinkēvičs iet gar godasardzi

25. septembrī Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs darba vizītē Berlīnē tikās ar Vācijas Federālo prezidentu Dr. Franku Valteru Šteinmeieru (Dr. Frank-Walter Steinmeier) un Vācijas Bundestāga prezidenti Bērbelu Basu (Bärbel Bas). Tikšanās laikā amatpersonas pārrunāja divpusējās attiecības, reģionālo drošību un atbalstu Ukrainai, kā arī aktuālos Eiropas Savienības (ES) darba kārtības jautājumus.

Valsts prezidents pauda gandarījumu par teicamajām Latvijas un Vācijas divpusējām attiecībām un Vācijas ieguldījumu Baltijas valstu drošības stiprināšanā. “Man ir patiess prieks par Latvijas un Vācijas ciešajām politiskajām, ekonomiskajām un kultūras saitēm. Tāpat augstu vērtēju Vācijas ieguldījumu Baltijas reģiona drošības stiprināšanā, pakāpeniski palielinot militāro klātbūtni Lietuvā un iesaistoties Baltijas gaisa telpas aizsardzībā,” norādīja E. Rinkēvičs.  Valsts prezidents arī uzsvēra Latvijas interesi padziļināt ekonomisko sadarbību ar Vāciju, sevišķi īstenojot enerģētikas un transporta infrastruktūras projektus.

Valsts prezidents un Vācijas amatpersonas pauda vienotu atbalstu Ukrainai tās cīņā pret Krievijas agresiju. Puses bija vienisprātis, ka jāturpina atbalstīt Ukraina dažādos veidos tik ilgi, cik tas būs nepieciešams. Valsts prezidents arī uzsvēra nepieciešamību ES jau šogad uzsākt iestāšanās sarunas ar Ukrainu un Moldovu.

Vizītes laikā Valsts prezidents E. Rinkēvičs sniedza interviju Vācijas medijam “Die Welt”, kā arī Latvijas vēstniecībā Berlīnē tikās ar Vācijā dzīvojošajiem tautiešiem.

25.09.2023. Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs darba vizītē Berlīnē tiekas ar Vācijas Federālo prezidentu Dr. Franku Valteru Šteinmeieru (Dr. Frank-Walter Steinmeier)
25.09.2023. Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs darba vizītē Berlīnē tiekas ar Vācijas Bundestāga prezidenti Bērbelu Basu (Bärbel Bas)