Ārlietas Edgars Rinkēvičs
15.06.2024. Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča tikšanās ar Moldovas Republikas prezidenti Maiju Sandu

15. jūnijā Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs tikās ar Moldovas Republikas prezidenti Maiju Sandu (Maia Sandu), lai pārrunātu abu valstu divpusējo sadarbību, Moldovas integrāciju Eiropas Savienībā (ES), situāciju Moldovā pirms rudenī gaidāmajām prezidenta vēlēšanām un konstitucionālo referendumu par dalību ES, kā arī Krievijas agresiju Ukrainā. Tikšanās notika Birgenštokā, Šveicē, samita par mieru Ukrainā laikā.

Valsts prezidents atzinīgi novērtēja teicamās Latvijas un Moldovas divpusējās attiecības, aktīvo sadarbību un šī gada maijā uzsāktos airBaltic tiešos lidojumus no Rīgas uz Kišiņevu. Amatpersonas bija vienisprātis par nepieciešamību uzturēt aktīvu dialogu gan politiskajā, gan ekspertu līmenī.

E. Rinkēvičs uzsvēra Latvijas stingru atbalstu Moldovas integrācijai ES. “Latvija pilnībā atbalsta Eiropas Savienības sarunu ietvara apstiprināšanu ar Moldovu un Starpvaldību Konferences sasaukšanu šī gada 25. jūnijā,” pauda Valsts prezidents. E. Rinkēvičs arī norādīja, ka Latvija ir gatava turpināt dalīties ar pieredzi un ekspertīzi, kā arī veicināt Moldovas drošību un noturību pret hibrīddraudiem. Vienlaikus Valsts prezidents atzīmēja rudenī gaidāmo prezidenta vēlēšanu un konstitucionālā referenduma par dalību ES nozīmi Moldovas turpmākai integrācijai ES.

Valsts prezidents arī pauda gandarījumu par Moldovas principiālo nostāju, nosodot Krievijas agresiju pret Ukrainu un atbalstot Ukrainas suverenitāti un teritoriālo integritāti.

15.06.2024. Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča dalība Ukrainas Miera samitā Šveicē