31.07.2023. Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs sasveicinās ar Valsts robežsardzes priekšnieku ģenerāli Gunti Pujātu

31. jūlijā Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs apmeklēja Valsts robežsardzes štābu Rīgā. Apmeklējuma laikā Valsts prezidents klātienē iepazinās ar Valsts robežsardzes vadību un darbiniekiem, pārrunāja aktuālo situāciju uz valsts robežas un valsts iekšienē.

Valsts prezidents uzklausīja aktuālo situāciju par valsts robežas infrastruktūras izbūves gaitu uz Latvijas un Baltkrievijas, kā arī uz Latvijas un Krievijas robežas. “Esmu nolēmis 8. augustā apmeklēt mūsu Latvijas robežu starp Baltkrieviju un Krieviju, lai nepastarpināti redzētu aktuālo situāciju uz vietas un iepazītos ar robežas infrastruktūras izbūves gaitu. Ņemot vērā drošības situāciju mūsu reģionā, šobrīd tas ir īpaši svarīgi, jo centieni ik dienu nelikumīgi šķērsot mūsu valsts ārējo robežu nav zuduši. Tāpat uz vietas vēlos iepazīties ar robežsardzes ikdienas darbu un sadzīves apstākļiem, tehnisko aprīkojumu un tiem izaicinājumiem, ar ko mūsu robežsargi saskaras katru dienu. Esmu pārliecināts, ka tikai spēcīga robežsardze ar valstij lojāliem profesionāļiem garantē mūsu valsts noturību,” tikšanās laikā pauda Valsts prezidents E. Rinkēvičs.

Valsts prezidents uzsvēra nepieciešamību valsts robežsardzei rūpīgi sekot līdzi un būt gataviem attiecīgi  reaģēt uz Krievijas grupējuma “Vagner” iespējamām provokācijām.

VIDEO:
31.07.2023. Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs apmeklē Valsts robežsardzes štābu Rīgā