Egils Levits Ārlietas
Valsts prezidents tiekas ar Gruzijas prezidenti Salomi Zurabišvili
25. septembrī Valsts prezidents Egils Levits ANO Ģenerālās asamblejas laikā tikās ar Gruzijas prezidenti Salomi Zurabišvili (H. E. Ms Salome Zourabichvili), pārrunājot pozitīvās divpusējās attiecības, Eiropas Savienības (ES) Austrumu partnerību, ANO dienaskārtību un Eiropas Padomes aktualitātes.

E. Levits atkārtoti uzsvēra, ka Latvija atbalsta Gruzijas teritoriālo integritāti, ko arī atzīmēja savā uzrunā ANO Ģenerālajai asamblejai. S. Zurabišvili pateicās par izpratni un sniegto atbalstu.

Gruzijas prezidente sarunā pastāstīja par savas valsts progresu, īpaši akcentējot reformu gaitu tieslietu jomā. E. Levits un S. Zurabišvili runāja par ES Austrumu partnerības stiprināšanu un Gruzijas eiroatlantisko virzību.

Tikšanās laikā tika pārrunāta arī nākamgad gaidāmā Gruzijas prezidentūra Eiropas Padomē (EP) un deviņu EP valstu, tai skaitā Latvijas, nepiekrītošā nostāja Krievijas balsstiesību atjaunošanai Eiropas Padomes Parlamentārajā asamblejā.

Pārrunājot divpusējo sadarbību, tika pausts gandarījums par lielo tūrisma pieaugumu, ko veicinājusi tiešā aviosatiksme starp Latviju un Gruziju.

Valsts prezidenta Egila Levita divpusējā tikšanās ar Gruzijas prezidenti Salomi Zurabišvili (H. E. Ms Salome Zourabichvili)

Uzrunājot ANO Ģenerālo asambleju, Valsts prezidents uzsvērs starptautisko tiesību, likuma varas, klimata un digitālo izaicinājumu jautājumus
ANO ģenerālsekretārs atzinīgi novērtē Latvijas digitālo attīstību un aktīvo nostāju klimata pārmaiņu jautājumos
Valsts prezidents ar Horvātijas Republikas prezidenti pārrunā reģionālās sadarbības projektus
Valsts prezidents divpusējās sarunās aktualizē Moldovai un Austrijai nozīmīgus tematus
Valsts prezidents iesniedz ANO Latvijas deklarāciju par Starptautiskās tiesas obligātās jurisdikcijas atzīšanu
Valsts prezidents ar Norvēģijas Karalistes premjerministri pārrunā Baltijas un Ziemeļvalstu sadarbības aktivizēšanu