Egils Levits Iekšpolitika
Egils Levits un Jānis Vitenbergs

9. februārī Valsts prezidents Egils Levits Rīgas pilī tikās ar satiksmes ministru Jāni Vitenbergu. Valsts prezidents tikšanās laikā vērsa uzmanību uz Satiksmes ministrijas nopietno atbildību turpmākajos gados veicināt transporta un loģistikas nozares transformāciju. Pārmaiņas sagaidāmas gan tādēļ, ka nepieciešama oglekļa emisiju straujāka samazināšana, gan nozares uzņēmumu, tai skaitā valsts kapitālsabiedrību, biznesa modeļa maiņas dēļ.

E. Levits norādīja: “Mums jāveicina ražošanas attīstība, īpaši ostās, un mūsu uzņēmumiem kopumā veiksmīgāk jāieņem vieta Eiropas produktu vērtību ķēdēs, lai atbalstītu transporta un loģistikas nozares.”

Tāpēc īpaši svarīgs ir Rail Baltica projekts un tā ātrāka pabeigšana, kas veicinās Ziemeļu un Dienvidu ekonomiskā koridora attīstību Baltijas valstīs, uzsvēra Valsts prezidents. Projekts šobrīd ieguvis arī drošības dimensiju, tādēļ būtu steidzami jārisina jebkuri jautājumi, kas kavē projekta virzību.

Sarunā tika minēta arī nepieciešamība stiprināt nacionālās aviosabiedrības airBaltic pozīcijas Baltijas un Skandināvijas reģionā, jo tā dod mūsu ekonomikai stratēģisku priekšrocību.

Valsts prezidents ar J. Vitenbergu pārrunāja arī Latvijas kopējo dzelzceļa infrastruktūras attīstību, tai skaitā pasažieru pārvadājumus un jauno elektrovilcienu piegādes.

Sarunas laikā satiksmes ministrs pauda atbalstu nodomam par Klimata un enerģētikas komitejas veidošanu Ministru kabinetā, lai tiktu koordinēta klimata politika starp emisiju ietilpīgajām zemkopības un satiksmes nozarēm un Klimata un enerģētikas ministriju.

Nobeigumā tika apspriests Eiropas Savienības Atveseļošanas un noturības mehānisma plāns un investīcijas, ko plānots novirzīt Rīgas un Pierīgas mobilitātes attīstībā.

10.02.2023. Valsts prezidents Egils Levits Rīgas pilī tiekas ar satiksmes ministru Jāni Vitenbergu