Kopbilde ar paraolimpiešiem

10. septembrī Valsts prezidents Egils Levits un Andra Levites kundze Rīgas pilī tikās ar Tokijas paraolimpisko spēļu dalībniekiem. Izrādot īpašu atzinību un pateicību par paveikto, godalgotie sportisti saņēma Valsts prezidenta medaļu.

Sveicot sportistus, trenerus, atbalsta personālu, Latvijas Paralimpiskās komitejas locekļus un citus klātesošos, Latvijas paraolimpiskās kustības patronese Andra Levite sacīja:

“Tajās pāris dienās, kad jūs piedalījāties Tokijas paraolimpiskajās spēlēs, pasaule turpināja cīnīties ar COVID-19 pandēmiju, klimata pārmaiņu izraisītajām dabas katastrofām un bēgļu nelaimēm. To jūs nemainījāt, taču jūs šajās dienās daudziem cilvēkiem ļāvāt uz mirkli atslābt. Jūs viņiem dāvājāt prieku.

Jūs dāvājāt prieku Nakasones kungam, Japānas bijušajam ārlietu ministram, kurš augsti novērtēja jūsu piedalīšanos paraolimpiskajās spēlēs Tokijā. Viņš Japānas parlamentā vada Japānas–Latvijas deputātu grupu un cītīgi un saprotoši seko līdzi notikumiem Latvijā.

Jūs dāvājāt prieku Konagi kungam, Fudži pilsētas mēram, kurš pilsētā un visās sporta arēnās laipni uzņēma Latvijas sportistus. Jūs atstājāt tik dziļu iespaidu, ka viņš virzīs ideju par sadraudzības pilsētu Latvijā.

Jūs dāvājāt prieku paraolimpisko spēļu organizatoriem un brīvprātīgajiem, kuri bija sajūsmā par jūsu sportisko garu sacensībās, jūsu sasniegumiem un jūsu dzīvespriecīgajiem tērpiem (sievietēm).

Jūs dāvājāt prieku saviem radiem, draugiem, atbalstītājiem, kuri bijuši jums blakus arī sūrajās treniņu dienās un pelēkajā ikdienā.

Jūs dāvājāt prieku diviem miljoniem Latvijas iedzīvotāju, kuri juta līdzi sacensībām un lepojās ar jums.

Jūs dāvājat prieku – tā ir dāsna dāvana, skaitļos neaprēķināma, bet ikdienā tik ļoti nepieciešama.

Paldies par paveikto Tokijā un vēlu veiksmi Parīzē 2024. gadā!”

Sportistus un paraolimpiskās kustības atbalstītājus sveica arī Valsts prezidents Egils Levits: “Tokijas paraolimpiskajās spēlēs jūs bijāt pasaules uzmanības centrā, un tieši jūs nesāt Latvijas vārdu pasaulē. Tas ir ārkārtīgi liels sasniegums gan jums, gan arī visai Latvijai.”

Pateicībā par jūsu panākumiem E. Levits godalgotajiem sportistiem Diānai Dadzītei, Rihardam Snikum un Aigaram Apinim pasniedza Valsts prezidenta medaļu: “Jūsu gatavošanās laiks dalībai Tokijas paraolimpiskajās spēlēs bija ilgs. Jūs nopietni strādājāt, un Jums bija arī daudz palīgu. Tas sekmēja to, ka jūs atgriezāties mājās ar piecām medaļām. Tas ir absolūts rekords Latvijai, un par to es jūs no sirds apsveicu.”

FOTO:
VIDEO: