No kreisās: Daiga Dadzīte, Andra Levite, Egils Levits, Poļina Rožkova, Ojārs Briedis

21. februārī Valsts prezidents Egils Levits un Andra Levites kundze svinīgā pasākumā Rīgas pilī veltīja ceļavārdus Latvijas ratiņkērlinga sportistiem Poļinai Rožkovai un Ojāram Briedim, kuri izvēlēti par Latvijas paralimpiskās komandas karognesējiem ziemas paralimpiskajās spēlēs Pekinā, kā arī visai Latvijas delegācijai.

Valsts prezidents Egils Levits norādīja, ka Latvijas sportistu atgriešanās ziemas paralimpiskajās spēlēs ir svarīgs brīdis: “Jūs visu laiku trenējāties paralimpiskajām spēlēm un ieguvāt ceļazīmi uz Pekinu. Tas, protams, prasīja no jums ārkārtīgi lielu piepūli, ārkārtīgi lielu koncentrēšanos, bet rezultāts ir. Mūsu labās domas būs vienmēr ar jums. Mēs Latvijā dzīvosim līdzi un celsimies arī nakts vidū, lai redzētu izšķirošās spēles.”

“Daudziem cilvēkiem šķiet, ka viņi zina, saprot un lietas var izdarīt ātri un daudz. Bet apstiprinās senā gudrība, ka bez nopietnas mācīšanās, nemitīgas trenēšanās, īsta saprašana un pelnīti panākumi nebūs. Es jums novēlu saņemt medaļas jeb vietu, kas jūs apmierina un kas godīgi atspoguļos jūsu ieguldīto laiku un spēku. Tāpat es jums novēlu piedzīvot pozitīvas emocijas, kas ļaus jums turpināt censties jūsu sportā, kā arī ikdienā tikt pāri dzīves lielajām un mazajām grūtībām,” uzmundrinājumā dalījās paralimpiskās kustības Latvijā patronese Andra Levites kundze.

Ziemas paralimpiskās spēles Pekinā norisināsies no 4. līdz 13. martam. Latviju šajās spēlēs pēc 16 gadu pārtraukuma pirmo reizi pārstāvēs komandu sporta veida – ratiņkērlinga – izlase astoņu cilvēku sastāvā.

VIDEO:

                                                                  

FOTO: