Edgars Rinkēvičs Iekšpolitika
No kreisās: Edgars Rinkēvičs, Gunda Reire, Mārtiņš Drēģeris, Māris Sprindžuks (ar muguru) sēž ap galdu un sarunājas

7. augustā Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs Rīgas pilī tikās ar vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Māri Sprindžuku, lai pārrunātu aktuālos nozares politikas jautājumus, kā arī Rēzeknes pašvaldības vadības atbildību par radušos finanšu situāciju Rēzeknes valstspilsētā.

“Reģionālās attīstības politikai ir jābūt mērķētākai, jo īpaši runājot par Latvijas reģionu ekonomisko atšķirību mazināšanu un sniegto atbalstu. Katras pašvaldības vajadzības atšķiras, kam ir arī objektīvi faktori, piemēram, iedzīvotāju skaits, ceļu un transporta infrastruktūra, skolu tīkla, veselības aprūpes nodrošināšana un valsts publisko pakalpojumu tīkla pieejamība. Tādēļ Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai ir jāsalāgo un jāsniedz katras pašvaldības teritorijas specifikai atbilstošs risinājums,” pauda Valsts prezidents.

Valsts prezidents uzsvēra nepieciešamību strādāt pie īpašas Latvijas austrumu pierobežas attīstības programmas izstrādes, jo, neskatoties uz sarūkošo iedzīvotāju skaitu vairākās pierobežu pašvaldībās, valstij ir jāspēj nodrošināt pakalpojumu pieejamība katram Latvijas iedzīvotājam. “Tas ir valsts pienākums un arī mūsu valsts drošības jautājums,” akcentēja E. Rinkēvičs.

07.08.2023. Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs Rīgas pilī tiekas ar vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Māri Sprindžuku