VIDEO

Zaļā karotīte 1

Preču zīme «Kvalitatīvs produkts Latvija» jeb tautā saukta par „Zaļo karotīti” tika izveidota 2001. gadā ar misiju palīdzēt lauksaimniecības produktu klāstā labāk atpazīt produktus, kas audzēti un ražoti Latvijā, kā arī lai palielinātu šo produktu noietu un veicinātu Latvijas pārtikas produktu popularitāti gan vietējā, gan ārvalstu tirgū. „Zaļās karotītes” autore ir Ingūna Gulbe, zīmes īpašnieks ir SO “Mārketinga padome”. 2004. gadā Valsts prezidente V.Vīķe-Freiberga kļūst par šī projekta patronu un patronāžas stafeti, uzsākot prezidentūru, pārņem Valsts prezidents Valdis Zatlers.

Zaļā karotīte 2

Valsts prezidents Valdis Zatlers ir paudis savu atbalstu Zaļās karotītes patriotiskajai kustībai un kļuvis par patronu 2008. gada kampaņas „Zaļā karotīte kvalitatīvi vieno!” uzlīmei ar Latviju. Divas uzlīmes rotā viņa paraksts. Viena no tām tika skolēnu konkursa „Meklējam stilīgāko uzlīmi” uzvarētājam, bet otra kopā ar vēl citu sabiedrībā zināmu cilvēku parakstītajām uzlīmēm ir uzlīmēta uz Zaļās karotītes uzlīmju goda dēļa, ko ikviens var apskatīt kinoteātrī „Forum Cinemas”. 2008. gada aprīlī publicēta arī Valsts prezidenta Valda Zatlera uzruna grāmatā „Growing Green in Latvia”.

Zaļā karotīte 3

2009. gada 5. oktobrī Valsts prezidents Valdis Zatlers apsveica konkursa „Tautā mīlētākais karotītes produkts” laureātus un pasniedza balvu SIA Mārupes siltumnīcas par uzņēmuma ražotajiem gurķiem, kas konkursā saņēma visvairāk balsu. Savukārt 2010. gadā šo balvu no Valsts prezidenta rokām saņēma SIA "Lāči" par produktu "Īstā rupjmaize".

2009.gada noslēgumā, dienu pirms Ziemassvētku vakara, Valsts prezidents Valdis Zatlers Rīgas pilī tikās ar preču zīmes «Kvalitatīvs produkts Latvija» uzņēmumiem un biedrības «Mārketinga padome» pārstāvjiem, lai pārrunātu paveikto un saskaņā ar senām latviešu tradīcijām saulgriežos izlietu nākamā gada Latvijas laimi. Valsts prezidents un pasākuma dalībnieki atzina, ka izlietais alvas veidojums atgādināja eņģeļa spārnus. Kopā ar diviem eņģeļa spārniem tika izlieti arī daudzi sīki alvas gabaliņi. "Tas nozīmē – Latvijai būs daudz naudas!" sacīja prezidents.

Zaļā karotīte 4

„Zaļās karotītes” uzņēmumi, atbalstot stiprās Latvijas ģimenes 2008. un 2009. gadā dāvinājuši īpašu Ziemassvētku torti un dāvanas tām ģimenēm, kas Ziemassvētkos pēc Valsts prezidenta un Lilitas Zatleres kundzes ielūguma, viesojās Rīgas pilī.

2010.gada 23.decembrī, turpinot jau 2009.gadā aizsākto tradīciju, Valsts prezidents Valdis Zatlers pie sevis uz pili aicināja uzņēmējus, kuri ieguvuši „Zaļās karotītes” sertifikātu un kopā ar viņiem izlēja laimi Latvijai nākamajam gadam. Novērtējot izlieto nākamā gada laimi, Valsts prezidents ar uzņēmējiem vienojās, ka tā atgādina naudas koku, kas simbolizē pārticību un labklājību un prasa darbu, lai sasniegtu nospraustos mērķus.

2011.gada 12.janvārī Rīgas pilī notika tikšanās ar  preču zīmes "Kvalitatīvs produkts Latvija" jeb „Zaļās karotītes”  vadītājiem, lai iepazītos ar šī projekta pērnā gada rezultātiem un pārrunātu šogad plānotās aktivitātes. Sarunu laikā tika diskutēts par "Zaļās karotītes" popularizēšanas pasākumiem un nepieciešamo finansējumu projekta turpmākai attīstībai, kā arī tika pārrunātas Latvijas ražotājiem dotās iespējas piedalīties starptautiskajās izstādēs un reklamēt Latvijas vārdu pasaulē.

Vairāk:

www.karotite.lv

Saistītas ziņas:

FOTO: Valsts prezidents tiekas ar projekta „Zaļā karotīte” pārstāvjiem (12.01.2011.)
Valsts prezidents kopā ar „Zaļo karotīti” lej laimes nākamajam gadam (23.12.2010.)
Valsts prezidents piedalās „Zaļās karotītes” jubilejas pasākumā 2010.gada 17.septembrī
Uzruna „Zaļās karotītes” gada noslēguma pasākumā un Latvijas laimes liešana 2009.gada 23.decembrī