Labdarības akcija

Labdarības akcijas „Labestības diena”, kas notiek pavasarī un "Eņģeļi pār Latviju", kura risinās īsti pirms Ziemassvētkiem, mērķis ir uzlabot smagi slimo bērnu dzīves kvalitāti un palīdzēt dzīvot pēc iespējas pilnvērtīgāku dzīvi. Ziedojumi tiek vākti ārstniecībai un rehabilitācijai, kas nav iekļauta valsts apmaksātajos medicīnas pakalpojumos, tādēļ sabiedrības līdzdalība un atbalsts ir ļoti nepieciešams. Akcijas rīko telekompānijas LNT, "Swedbank" un portāls ziedot.lv sadarbībā ar veikalu tīkliem "Rimi" un "Supernetto" un Latvijas iedzīvotāju atsaucība un labestība katru gadu turpina pārsteigt un apliecina spēju grūtos brīžos būt saliedētiem un iejūtīgiem.

Valsts prezidents Valdis Zatlers un viņa kundze ir labdarības pasākumu „Labestības diena” un „Eņģeļi pār Latviju” atbalstītāji jau no akcijas pašiem pirmsākumiem un katru gadu personīgi un aktīvi iesaistās labdarības projektu pasākumos.

 „Labestības dienas” tradīcija Latvijā aizsākās 2007.gada maijā, vēršot  sabiedrības uzmanību un norādot, ka mūsu vidū ir bērni, kuriem nepieciešama palīdzība, lai staigātu, redzētu, dzirdētu un dzīvotu. Pirmajā „Labestības dienā” tika saziedoti 141 000 lati un palīdzēts veseļoties 29 bērniem. 2008.gadā pieaugot pasākuma apjomam, tika saziedoti 185 369 lati, kas palīdzēja jau 45 bērnu ārstēšanai. Pasākumu klātienē apmeklēja arī Valsts prezidents Valdis Zatlers ar kundzi Lilitu Zatleri, un abi atzina, ka "Labestības diena ir ļoti, ļoti laimīga diena".

Savukārt labdarības akcija „Eņģeļi pār Latviju” aizsākās 2008.gadā. Iedzīvotāju atsaucība bija ārkārtīgi liela, un kopumā tika saziedoti 383 690,62 lati. Akcijas "Eņģeļi pār Latviju" noslēguma pasākumā 21.decembrī,  prieka asaras mijās ar laimīgiem smaidiem, jo sākotnējais labdarības akcijas mērķis bija palīdzēt tikai četriem slimiem bērniem, bet cilvēki bija ļoti atsaucīgi un saziedoja krietni vairāk, nekā sākotnēji bija nepieciešams, tādēļ tika nolemts turpināt ziedošanas kampaņas.

Labdarības akcijā „Labestības diena" 2009 palīdzība tika sniegta 61 bērnam, kuriem tika dota iespēja saņemt ārstniecības un rehabilitācijas pakalpojumus, operāciju apmaksu, tehniskos palīglīdzekļus. Saziedotie līdzekļi tiek izlietoti visa gada garumā, jo ir bērni, kuru ārstniecības un rehabilitācijas posms ir garš un ilgstošs.

Turpinot iesākto tradīciju, arī 2009.gadā eņģeļi nolaidās pār Latviju. Šajā gadā cilvēku atsaucība bija tik liela, ka saziedotā summa astoņas reizes pārsniedza pasākuma organizatoru sākotnēji cerēto, kas deva iespēju sniegt palīdzību 171 bērnam.

Akcijas turpinājās arī 2010.gadā, aicinot visus cilvēkus būt vienotiem un sniegt bērniem iespēju uzlabot veselību un dzīvot pilnvērtīgāku dzīvi, kas šajos gadījumos bez sabiedrības palīdzības nebūtu iespējams. Ziedot bērniem varēja gan labdarības pasākumu laikā, gan arī portālā ziedot.lv, kā arī ziedojumu kastītēs lielveikalos visā Latvijā. „Labestības dienas” 2010 ietvaros tika saziedoti 194 527 lati, savukārt labestības pasākumā "Eņģeļi pār Latviju" kopumā tika saziedots 368 861 lats, kas sniegs palīdzību 174 bērniem.

Valsts prezidents Valdis Zatlers savā uzrunā 2009.gada 18.novembrī Latvijas Republikas proklamēšanas 91.gadadienā pie Brīvības pieminekļa uzrunājot cilvēkus teica, ka akcijas „Lielie bērnu slimnīcai”, „Paēdušai Latvijai”, „Labestības diena”, „Latvijas lepnums”, pierāda, ka mēs vēlamies un spējam palīdzēt viens otram un apliecina, ka daudziem cilvēkiem Latvijā dzīves vērtības mērs ir izpalīdzība, iejūtība un sirds siltums.