Datums 8.–12. jūlijs, 2024
LaiksVisu dienu
Vieta Vašingtona, ASV

No 9. līdz 11. jūlijam Vašingtonā norisināsies NATO samits, kurā Latvijas delegācijas vadītājs būs Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs.

NATO samita laikā 32 dalībvalstu līderu uzmanības centrā būs jautājumi, kas saistīti ar NATO atturēšanas un  aizsardzības spēju stiprināšanu un ilgtermiņa atbalstu Ukrainai. Samita ietvaros Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs tiksies ar Kanādas premjerministru Džastinu Trudo (Justin Trudeau) un piedalīsies ASV prezidenta Džo Baidena (Joe Biden) rīkotajā pieņemšanā Baltajā namā par godu NATO 75. gadadienai.

Darba vizītē ASV Valsts prezidentam E. Rinkēvičam plānotas tikšanās arī ar ASV Senāta mazākuma līderi Edisonu Mičelu Makonelu (Addison Mitchell McConnell III) un Pārstāvju palātas mazākuma līderi Hakīmu Seku Džefrīsu (Hakeem Sekou Jeffries) Kapitolijā. Tāpat Valsts prezidents E. Rinkēvičs uzrunās studentus ASV Nacionālās aizsardzības universitātes (National Defense University) Bruņoto spēku Nacionālo resursu stratēģijas industriālajā koledžā un sniegs vairākas intervijas starptautiskajiem medijiem.