Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu

Rīgas pils

Rīgas pils ir Latvijas Valsts prezidenta rezidence kopš 1922. gada, kad dibināta Latvijas Valsts prezidenta institūcija. Pils atrodas pašā Vecrīgas sirdī, Daugavas krastā. Tā ir nozīmīgs Latvijas vēstures un kultūras mantojums. 

Rīgas pils ir viena no izcilākajām viduslaiku pilīm Latvijā. Tās pamatakmens likts 1330. gada 15. jūnijā. Pils vairākkārt nopostīta, piedzīvojusi arī ievērojamas pārbūves un paplašināšanas. Pēdējā vērienīgā atjaunošana veikta Latvijas simtgades priekšvakarā. Visas telpas atjaunotas vēsturiskajā izskatā, tās piemērojot mūsdienu prasībām un izmantošanas iecerēm.

Rīgas pils. Foto: Tēvijas sargs


Pēc vērienīgajiem rekonstrukcijas un restaurācijas darbiem Valsts prezidents Raimonds Vējonis darbu Rīgas pilī atsāka 2016. gada 22. augustā.

Pamatakmens un būvniecība

Pils pamatakmens likts 1330.gada 15.jūnijā. Gadu gaitā tā gan vairākkārt nopostīta, gan arī piedzīvojusi plašus pārbūves un paplašināšanas darbus. Savukārt Latvijas simtgades priekšvakarā veikto atjaunošanas darbu rezultātā pils atguvusi savu sākotnējo spozmi.

Prezidenta rezidence

Rīgas pils ir Latvijas Valsts prezidenta oficiālā rezidence kopš 1922.gada, kas dibināts Latvijas Valsts prezidenta postenis. Izņēmums ir Padomju laiki, kad pili atdeva komunistiskajai bērnu organizācijai - pionieriem. Latvijas Valsts prezidenti Jānis Čakste, Gustavs Zemgals, Alberts Kviesis un Kārlis Ulmanis ne vien strādāja, bet arī dzīvoja pilī. 

Pēc neatkarības atgūšanas Valsts prezidents Guntis Ulmanis pārnāca strādāt Rīgas pilī 1995.gada jūnijā. Pirms tam gan šeit tika uzņemti vairāku valstu – Polijas, ASV, un Portugāles – prezidentu vizītes. 

Rīgas pils no putna lidojuma. Foto: True Vision

Telpas un interjers

Valsts prezidenta telpas Rīgas pilī aizņem kādreizējās priekšpils vietā uzceltā būvbloka lielāko daļu, tās izvietotas 4 stāvos. Telpu interjeros parādīti pils gadsimtiem ilgās tapšanas un vēsturisko periodu uzslāņojumi.

Virtuālā tūre Rīgas pilī

Rīgas pils vēsture