Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu

Valsts prezidenta Egila Levita patronāžas


Lielā talka

21.08.2019. Valsts prezidents Egils Levits izsludina savu pirmo patronāžu par tīru, zaļu un ilgtspējīgu Latviju, tiekoties ar “Lielā talka” pārstāvjiem

2019. gada 21. augustā Valsts prezidents, tiekoties ar Lielās talkas rīkotājiem, izsludināja savu pirmo patronāžu par tīru, zaļu un ilgtspējīgu Latviju un kļuva par Lielā talkas patronu. Īsi pirms Pasaules talkas 21. septembrī Valsts prezidents Egils Levits video sveicienā aicināja ikvienu tajā piedalīties un iestādīt savu Laimes koku kā vēlējumu Latvijas un pasaules nākotnei.

2020. gada 16. maija rītā Valsts prezidents Egils Levits atklāja šī gada Lielo talku 11. novembra krastmalā. Savukārt tālāk kopā ar Andru Levites kundzi devās talkot Valkas pusē pie Igaunijas robežas Žuldiņos. Kopā ar biedrību “1836” un Valkas novada pārstāvjiem tika ierakts ceļa stabiņš un sakopta ceļa posma apkārtne projektā “Aplido, apceļo, apmīļo Latviju”. Projekta mērķis ir izveidot vienojošu 1836 km garu tūrisma ceļu apkārt Latvijai. Vairāk informācijas par projektu “Aplido, apceļo, apmīļo Latviju”.

16.05.2020. Valsts prezidenta Egila Levita un dzīvesbiedres Andras Levites Valkas novada apmeklējums projekta “Lielā Talka” ietvaros

2020. gada 19. augustā Valsts prezidents Egils Levits piedalījās Pasaules talkas atklāšanā un diskusijā “Planētas dzīvībai ir nozīme”. Pasākuma laikā dalībnieki diskutēja par mūsu planētas nākotni un Latvijas kā zaļākās valsts statusu Eiropā un pasaulē. Vienlaikus Lielās Talkas (Pasaules talkas organizatori Latvijā) organizatori informēja par talkas galvenajiem mērķiem, plānoto norisi un jaunumiem.

19.08.2020. Valsts prezidents Egils Levits kā Lielās Talkas patrons piedalās projekta ikgadējā koordinatoru sanāksmē

2020. gada 19. septembrī Valsts prezidents Egils Levits piedalījās Pasaules talkā, kuras ietvaros svinīgi iestādīja pirmo koku jaunatklātajā Laimes koku parkā Valdemārpilī.

19.09.2020. Valsts prezidents Egils Levits atklāj pirmo Laimes koku parku pasaulē

Lielā talka ir lielākā Latvijas nevalstiskā kustība, kas balstās uz brīvprātīgu līdzdalību vides sakopšanā, atveseļošanā un labiekārtošanā, radot saliedētību, pozitīvismu un labi padarīta darba sajūtu. Kopš 2008. gada talkas laikā ik pavasari no atkritumiem tiek attīrītas piesārņotās vietas visā valsts teritorijā, kā arī īstenoti vērienīgi labiekārtošanas darbi. 11 gadu laikā Lielajā talkā kopumā ir piedalījušies aptuveni 500 000 dalībnieku. 

Lielās Talkas idejas autore ir rakstniece Anna Žīgure, bet pati ideja aizgūta no igauņiem, kuri vides sakopšanu valsts mērogā pirmoreiz rīkoja 2008. gada 3. maijā. Visas trīs Baltijas valstis 2008. gadā ar talku savā zemē aicināja cilvēkus sniegt dāvanu Latvijas, Lietuvas un Igaunijas 90. gadskārtā, sakopjot zemi. Ar šīm pirmajām visas valsts mēroga talkām un lielo sabiedrības atbalstu šai idejai Baltijas valstīs aizsākās arī Igaunijas nevalstisko organizāciju koordinēta starptautiska kustība “Let’s Do it world!”, kas 2018. gada 15. septembrī rīkoja pirmo Pasaules talku, kurā piedalījās 158 pasaules valstu iedzīvotāju (kopumā 18 miljonu iedzīvotāju), saņemot “Let’s Do it world!” pasaules izcilības balvu. Otrajā Pasaules talkā, kas notika 2019. gada 21. septembrī, Latvija turpināja iedvesmot pasauli ar Laimes koku stādīšanu nākamajām paaudzēm.

Vairāk informācijas: www.talkas.lv


Latvijas un Polijas valstiskās suverenitātes 100. gadadiena

Atzīmējot Latvijas un Polijas valstiskās suverenitātes 100. gadadienu, Valsts prezidents Egils Levits kopā ar Polijas prezidentu Andžeju Dudu (Andrzej Duda) uzņēmās patronāžu brīvdabas izstādei “Varšavas un Rīgas starpā vienmēr bijusi pilnīga saprašanās...”, kuras atklāšana bija 2019. gada 29. novembrī, kā arī starptautiskajai zinātniskajai konferencei “Polija–Latvija: diplomātisko un militāro attiecību 100 gadi”, kas norisinājās 2020. gada 17. janvārī Polijā, Varšavā. Abu pasākumu laikā tika nolasītas arī Valsts prezidenta apsveikuma vēstules. Izstāde un konference bija daļa no Latvijas simtgades publiskās diplomātijas pasākumiem.

Vairāk informācijas.


Rīgas Vāgnera nams

13.02.2020. Valsts prezidenta Egila Levita tikšanās ar sabiedrības pārstāvjiem par Riharda Vāgnera nama atjaunošanas projekta iespējām

Novērtējot izcilā komponista Riharda Vāgnera devumu Latvijas, Vācijas un pasaules kultūras vēsturē, Valsts prezidents Egils Levits atsaucās Rīgas Riharda Vāgnera biedrības aicinājumam un kļuva par Rīgas Vāgnera nama patronu. Lai pārrunātu projekta īstenošanas gaitu, Valsts prezidents tikās ar Riharda Vāgnera biedrības vadītāju Māri Gaili, savukārt savas vizītes laikā Minhenē 2020. gada 13.–16. februārī Valsts prezidents tikās ar sabiedrības pārstāvjiem un pārrunāja Riharda Vāgnera nama atjaunošanas projekta iespējas.

2020. gada 20. oktobrī Valsts prezidents Egils Levits piedalījās Rīgas Riharda Vāgnera nama atslēgu pasniegšanas ceremonijā, kas simboliski iezīmēja Latvijas un Vācijas kopīgā projekta “Rīgas Vāgnera teātra atdzimšana” uzsākšanu.

20.10.2020. Valsts prezidents Egils Levits kā nama atjaunošanas projekta patrons apmeklē Rīgas Riharda Vāgnera namu

Biedrība “Rīgas Riharda Vāgnera biedrība” ir dibināta 2014. gada nogalē ar mērķi rekonstruēt Rīgas pilsētas teātra ēku Riharda Vāgnera ielā 4, atjaunot tās teātra zāli, piemērojot to kamerkoncertu un teātra uzvedumu vajadzībām, izveidot Riharda Vāgnera muzeju Rīgā, veicināt sapratni par Riharda Vāgnera darbiem un dzīvi, kā arī atbalstīt pēc Riharda Vāgnera ierosinājuma dibināto stipendiju fondu.

Vairāk informācijas: www.vagneriga.lv


XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki

Novērtējot Latvijas bagāto kultūrvēsturisko mantojumu un unikālo Dziesmu un deju svētku tradīciju, Valsts prezidents ir kļuvis par XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku patronu.

XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku norise bija plānota no 6. līdz 12. jūlijam. Koronavīrusa Covid-19 pandēmijas dēļ svētku norise ir pārcelta uz 2021. gada 5.–11. jūliju.

Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki ir lielākie Latvijas bērnu un jauniešu kultūras un mākslas svētki, kas notiek reizi piecos gados starplaikā starp Vispārējiem latviešu dziesmu un deju svētkiem. Iepriekšējie XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki notika 2015. gada jūlijā, piedaloties ap 38 000 bērnu un jauniešu no visas Latvijas.

Vairāk informācijas: www.nacgavilet.lv


Latvijas Skautu un gaidu centrālā organizācija

Atbalstot jauniešu pilsonisko aktivitāti un patriotisko stāju, Valsts prezidents Egils Levits ir kļuvis par biedrības “Latvijas Skautu un gaidu centrālā organizācija” skautu un gaidu goda prezidentu. 

Skautisms un gaidisms ir jaunatnes neformālās audzināšanas kustības, kas papildina skolu un ģimeni. To mērķis ir audzināt jaunatni par krietniem savas valsts un pasaules pilsoņiem. Skautisms un gaidisms attīsta pašpaļāvību, vēlmi izzināt, atklāt un gribu mācīties. Latvijas Skautu un gaidu centrālā organizācija ir pasaules skautu un gaidu organizāciju WOSM (World Organization of the Scout Movement) un WAGGGS (World Association of Girl Guides and Girl Scouts) dalībniece.

2020. gada 21. jūlijā Valsts prezidents Egils Levits kā Latvijas Skautu un gaidu centrālās organizācijas goda prezidents apmeklēja organizācijas jauno līderu (kopnieku) mācības Tigavas skautu un gaidu mežā Kuldīgas novadā.

21.07.2020. Valsts prezidents kļuvis par Latvijas skautu un gaidu goda prezidentu

2020. gada 28. novembrī Valsts prezidents Egils Levits piedalījās Latvijas skautu un gaidu organizācijas 30 gadu tiešsaistes jubilejas pasākumā.

Vairāk informācijas: www.skauti.lv


Latvijas Okupācijas muzejs

29.11.2019. Valsts prezidents Egils Levits ar dzīvesbiedri Andru Leviti apmeklē Latvijas Okupācijas muzeju

2019. gada 29. novembrī Valsts prezidents Egils Levits ar dzīvesbiedri Andru Leviti apmeklēja Latvijas Okupācijas muzeju, lai kopā ar Latvijas Okupācijas muzeja biedrības (LOMB) valdes priekšsēdi Valteru Nollendorfu apskatītu muzeja pagaidu ekspozīciju, kā arī tiktos ar muzeja darbiniekiem un LOMB biedriem. Novērtējot Latvijas Okupācijas muzeja un tā biedrības nozīmīgo devumu Latvijas vēsturiskās atmiņas saglabāšanā, Valsts prezidents kļuva par Latvijas Okupācijas muzeja patronu.

Latvijas Okupācijas muzejs ir Latvijas Okupācijas muzeja biedrības uzturēts privāts muzejs Rīgā, kas iepazīstina ar Latvijas 50 gadu okupācijas vēsturi no 1940. līdz 1991. gadam.

Vairāk informācijas: www.okupacijasmuzejs.lv


Valsts prezidenta Egila Levita un dzīvesbiedres Andras Levites kopīgās aktivitātes