Bērnudārzs "Pīlādzītis"

2008. gada jūnijā Smiltenē atklāja jaunuzcelto bērnudārzu „Pīlādzītis”, kura atklāšanā, atzīmējot Starptautisko bērnu aizsardzības dienu, piedalījās arī Valsts prezidents Valdis Zatlers un Lilita Zatleres kundze. Kopš atklāšanas dienas Valsts prezidenta kundze ir bērnudārza patronese jeb, kā viņu dēvē bērni, „Pīlādzīša” krustmāte.

Smiltenē joprojām turpina augt kopīgi stādītais pīlādža koks, par kuru bērni priecājas un regulāri aprūpē. No “Pīlādzīša” uz Rīgas pili katru gadu februārī atceļo krāsaini apsveikumi “krustmātes” dzimšanas dienā, savukārt Lilita Zatleres kundze allaž priecājas nosūtīt laba vēlējumus lieliem un maziem smilteniešiem.

Bērnudārzs "Pīlādzītis"

2009.gada 20.martā Valsts prezidenta kundze Lilita Zatlere viesojās Smiltenes pirmskolas izglītības iestādē „Pīlādzītis”, lai apraudzītu pirms nepilna gada atvērto bērnudārzu un simboliski ar bērniem sagaidītu pirmo pavasara dienu. Apmeklējuma laikā Valsts prezidenta kundze kopā ar bērnudārza audzēkņiem veidoja ziedus no papīra, no kuriem vēlāk tika izveidots īpašs pavasara ziedu dārzs, kas turpmāk priecēs ikvienu Smiltenes bērnudārza „Pīlādzītis” apmeklētāju. Tāpat Zatleres kundze klausījās bērnu sagatavotajos priekšnesumos un uzklausīja bērnu domas par pavasara atnākšanu. Lilitas Zatleres kundzei arī bija iespēja pārrunāt ar „Pīlādzītis” vadītāju un audzinātājām bērnudārza aktuālos jautājumus un turpmākās attīstības ieceres.