Starptautiskā konference „Iekļaujoša pieeja bērnu un jauniešu ar speciālām vajadzībām izglītībā”

Starptautiskā konference

No 12. līdz 14. jūlijam Rīgā notika starptautiska konference „Iekļaujoša pieeja bērnu un jauniešu ar speciālām vajadzībām izglītībā”. Tajā piedalījā vairāk nekā 500 praktiķu, zinātnieku, izglītības politikas veidotāju un nevalstisko organizāciju pārstāvju no 68 valstīm, lai diskutētu un dalītos pieredzē par to, kā tiek nodrošinātas speciālās izglītības vajadzības bērniem un jauniešiem ar speciālām vajadzībām. Novērtējot šī pasākuma nozīmību, Valsts prezidenta kundze pilda konferences patroneses pienākumus.

Lasīt vairāk

Rundāles pils restaurācijas pabeigšanas mecenātisma programma

Rundāles pils restaurācijas pabeigšana

Lilita Zatleres kundze ir pagodināta būt par Rundāles pils restaurācijas pabeigšanas mecenātisma programmas 2010 – 2014 patronesi.  Nākamajos 4 gados ir plānots pilnībā pabeigt Rundāles pili, atdodot sākotnējo spožumu Baltijas un Latvijas 18. gs. ievērojamākajam baroka arhitektūras ansamblim, kas ir viens no populārākajiem tūrisma objektiem Latvijā. Pils pilnīga atjaunošana, kas ir tās direktora Imanta Lancmaņa gandrīz pusgadsimtu lolots sapnis, ļaus Rundāles pilij iespēju iekļauties pasaules kultūras mantojuma galamērķu sarakstā, līdzās Pēterhofas ansamblim, St. Pēterburgas Ziemas pilij un Versaļas pils kompleksam Francijā.

Lasīt vairāk

Valmieras vājdzirdīgo bērnu internātvidusskola-attīstības centrs

Valmieras vājdzirdīgie bērni

Kopš 2008. gada jūlija, kad Valsts prezidenta kundze tikās ar attīstības centra jauniešu kori īsi pirms Vispārējiem Dziesmu un Deju svētkiem, viņa ir kļuvusi par Valmieras Vājdzirdīgo bērnu internātvidusskolas-attīstības centra patronesi. 2008. gadā tas bija viens no diviem koriem Latvijā, kuri dziedāja zīmju valodā un Dziesmu svētkos uzstājās kopā ar pārējiem koriem. Kopš tā laika Valsts prezidenta kundze vairākkārtīgi apmeklējusi attīstības centru , tikusies ar Valmieras bērniem un jauniešiem, lai kopīgi veiktu radošas aktivitātes, lai mudinātu lepoties un attīstīt savus talantus un atbalstītu viņu nākotnes ieceres.

Lasīt vairāk

Bērnudārzs „Pīlādzītis”

Bērnudārzs Pīlādzītis

2008. gada jūnijā Smiltenē atklāja jaunuzcelto bērnudārzu „Pīlādzītis”, kura atklāšanā, atzīmējot Starptautisko bērnu aizsardzības dienu, piedalījās arī Valsts prezidents Valdis Zatlers un Lilita Zatleres kundze. Kopš atklāšanas dienas Valsts prezidenta kundze ir bērnudārza patronese jeb, kā viņu dēvē bērni, „Pīlādzīša” krustmāte. Smiltene ir pirmā mazpilsēta Latvijā, kura par sava budžeta līdzekļiem un ar aizņēmumu Valsts kasē uzcēlusi jaunu bērnudārzu. Tas ir ieguvis savu īpašu auru, „Pīlādzītī” ir izveidotas jau 14 grupiņas un tajā mācās 260 bērni.

Lasīt vairāk

Starptautiskais Baha kamermūzikas festivāls

Starptautiskais Baha kamermūzikas festivāls

Līdz ar ilggadēju ieguldījumu Starptautiskā Baha kamermūzikas festivāla tapšanā klavesīniste Aina Kalnciema savu kaislību uz Baha mūziku ir pārvērtusi par svētkiem, kuros ielūgts ir ikviens. Valsts prezidenta kundzei kā mūzikas un mākslas mīļotājai ir patiess gods būt par patronesi tik skaistai tradīcijai Latvijas kultūras dzīvē. 10 gados festivāla ietvaros ir notikuši 85 koncerti, kuros ir muzicējuši 80 mūziķi un muzikālās apvienības no 19 valstīm. Šogad Baha un viņa laikabiedru mūzika Rīgas koncertzālēs un Latvijas pilīs skanēs visa gada garumā līdz pat novembrim.

Lasīt vairāk

Šopēna 200.gadskārtas koncertcikls

Šopēna 200.gadskārtas koncertcikls

2010. gadā pasaule atzīmē dižā poļu komponista un pianista Frederika Šopēna 200. dzimšanas dienu. Hermaņa Brauna fonds tai velta jaunu koncertciklu Chopin 200, aicinot uz Rīgu izcilus pianistus, no kuriem katrs ir sacījis savu īpašu vārdu pasaules Šopeniānā. Valsts prezidenta kundze Lilita Zatlere ir piekritusi kļūt par Šopēna gadskārtas svinību patronesi. Šopēna mūzikas cienītājiem ir iespēja veldzēties talantīgā komponista mūzikā visa 2010. gada garumā un cerams, ka īstenosies viena no lielākajām iecerēm ir uz visām Baltijas valstīm atvest tādu klavieru kopiju, kādas spēlēja Šopēns.

Lasīt vairāk

Starptautiskais Jāzepa Vītola pianistu konkurss

Starptautiskais Jāzepa Vītola pianistu konkurss

2008. gada 1. oktobrī Lilita Zatleres kundze kļuva par ikgadējā Starptautiskā Jāzepa Vītola pianistu konkursa patronesi. Uzņemoties konkursa aizbildnes pienākumus, Lilita Zatleres kundze vēlējās izrādīt savu un arī Valsts prezidenta atbalstu Latvijas talantīgāko jauno mūziķu apzināšanai un izaugsmei. Konkursā piedalās jaunie pianisti no dažādām valstīm, tādējādi Latvijas mūziķiem tas vienlaikus ir gan izaicinājums, gan lieliska iespēja parādīt sevi.

Lasīt vairāk