Šopēna 200.gadskārtas koncertcikls

2010. gadā pasaule atzīmē dižā poļu komponista un pianista Frederika Šopēna 200. dzimšanas dienu. Hermaņa Brauna fonds tai velta jaunu koncertciklu Chopin 200, aicinot uz Rīgu izcilus pianistus, no kuriem katrs ir sacījis savu īpašu vārdu pasaules Šopeniānā. Valsts prezidenta kundze Lilita Zatlere ir piekritusi kļūt par Šopēna gadskārtas svinību patronesi.

2009. gada 22. aprīlī Lilita Zatleres kundze Lielajā Ģildē ar uzrunu atklāja Frederika Šopēna jubilejas gadam veltīto koncertprogrammu izcilās pianistes Mūzas Rubackītes sniegumā, sakot: „Par Šopēnu un viņa mūziku ir teikti daudzi skaisti vārdi, tādēļ es vēlētos aicināt aizdomāties par Šopēnu kā cilvēku. Mūziķis bija ļoti mīlošs cilvēks un patiess savas dzimtenes patriots, jo viņa mūzikas kolorītā ievītas poļu tautas mūzikas intonācijas, kas nāk no sirds. Es gribu ikvienu aicināt Šopēna skaņdarbus klausīties kā tāda cilvēka mūziku, kas ļoti mīlēja savu zemi un prata mīlestībā atzīties ar nošu palīdzību”.

Šopēna 200.gadskārtas koncertcikls

Šopēna mūzikas cienītājiem ir iespēja veldzēties talantīgā komponista mūzikā visa 2010. gada garumā un cerams, ka īstenosies viena no lielākajām iecerēm, kas ir uz visām Baltijas valstīm atvest tādu klavieru kopiju, kādas spēlēja Šopēns, lai klausītājiem būtu iespēja dzirdēt komponista sarakstītos darbus, spēlētus ar tā laika instrumentu, kas atšķiras no mūsdienu klavieru skanējuma.

Šopēna 200.gadskārtas mājas lapa