Izstāde Latvijas valsts apbalvojumi

2004.gadā Valsts proves inspekcija un Valsts prezidenta kanceleja izveidoja Latvijas valsts apbalvojumu izstādi ar mērķi sniegt informāciju par Latvijas vēsturi un tās apbalvojumiem. Izstādē ir aplūkojami augstākie Latvijas valsts apbalvojumi – Triju Zvaigžņu ordenis, Viestura ordenis, Atzinības krusts, 1991. gada barikāžu atceres dalībnieka piemiņas zīme, kā arī citi atzinības simboli. Katrs no tiem stāsta par kādu Latvijas valstij svarīgu notikumu, vienlaicīgi simbolizējot arī mūsu tautas vēsturi, etnogrāfisko simboliku un garīgās vērtības.

Izstāde Latvijas valsts apbalvojumi

Lai atbalstītu Latvijas tautas valstiskuma attīstību, vēstures izzināšanu un nacionālo vērtību kopšanu, 2008. gadā Lilita Zatleres kundze uzņēmās pildīt izstādes „Latvijas valsts apbalvojumi” atbalstītājas pienākumus. Ar viņas gādību 2008. un 2009. gadā izstāde nokļuva dažādās Latvijas pilsētās– Ventspilī, Daugavpilī, Aizputē, Cesvainē, Jēkabpilī, Balvos un Rīgā, Strazdmuižas internātvidusskolā, 45. vidusskolā, pamatskolā "Rīdze" un citās skolās galvaspilsētā un Latvijas reģionos, kā arī ārvalstīs – Lietuvā, Igaunijā, Baltkrievijā, Dānijā, Luksemburgā, Beļģijā un Vācijā.

Izstāde Latvijas valsts apbalvojumi

Izstāde izraisīja lielu interesi un apmeklētāju atsaucību un tādējādi mudināja cilvēkus iedziļināties nozīmīgos vēstures posmos, kļūstot par netradicionālu Latvijas vēstures mācību stundu. Iespēja klātienē iepazīties ar valsts apbalvojumiem arī iedrošināja dažādu novadu iedzīvotājiem pieteikt valsts apbalvojumiem savus līdzcilvēkus, kuru paveiktais ir pelnījis valsts apbalvojumu.

Savukārt 2010.gada 26.oktobrī, Valsts prezidents Valdis Zatlers un Lilita Zatleres kundze Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā atklāja Latvijas valsts proklamēšanas 92.gadadienai veltīto izstādi „Apbalvojumi Latvijas Republikā pēc neatkarības atjaunošanas”.