Ārlietas Egils Levits
kopbilde ar ASV senatoriem

19. jūnijā Valsts prezidents Egils Levits Rīgas pilī tikās ar ASV Senāta izlūkošanas komitejas (Senate Select Committee on Intelligence) priekšsēdētāju senatoru Marku Vorneru (Mark Warner) un trīs komitejas locekļiem Angusu Kingu (Angus King), Roju Blantu (Roy Blunt) un Ričardu Beru (Richard Burr), kuri ieradušies Latvijā iepazīšanās vizītē.

Valsts prezidents ar delegāciju apsprieda gatavošanos NATO samitam Madridē jūnija beigās, kur tiks pieņemta jauna NATO Stratēģiskā koncepcija. Valsts prezidents uzsvēra, ka koncepcijai jāatbilst aktuālajai ģeopolitiskajai situācijai, kad Krievija īsteno militāru agresiju pret kaimiņvalstīm un rupji pārkāpj starptautiskās tiesības. E. Levits atgādināja, ka Baltkrievija atbalsta Krieviju karā pret Ukrainu, tādēļ arī pret Baltkrieviju jāvērš visstingrākās sankcijas.

ASV senatori pauda nelokāmu atbalstu Latvijai kā NATO sabiedrotajam un apliecināja ASV izpratni par nepieciešamību stiprināt NATO klātbūtni Baltijas reģionā. Tika pārrunāta arī Baltijas valstu enerģētiskā drošība, atsakoties no Krievijas importa un gatavojoties pārejai ilgtermiņā uz atjaunojamajiem resursiem.

Valsts prezidents pateicās par delegācijas vizīti, kas sakrīt ar Latvijas un ASV diplomātisko attiecību simtgadi.

19.06.2022. Valsts prezidents Egils Levits Rīgas pilī tiekas ar ASV Senāta izlūkošanas komitejas (Senate Select Committee on Intelligence) priekšsēdētāju senatoru Marku Vorneru (Mark Warner) un trīs komitejas locekļiem Angusu Kingu (Angus King), Roju Blan