Egils Levits
konkursa baneris

No 13. septembra līdz 13. oktobrim aicinām Latvijas un diasporu vispārizglītojošo, speciālo un profesionālo izglītības iestāžu 5.–12. klašu skolēnus piedalīties konkursā – iztēloties sevi Valsts prezidenta amatā un sagatavot uzrunu tautai Latvijas 103. dzimšanas dienā.

Pirms 100 gadiem ar starptautisko atzīšanu de iure noslēdzās Latvijas valsts dibināšanas process. Latvija “izlauzās” pasaulē kā jauna valsts un kļuva par pilntiesīgu starptautiskās valstu kopienas locekli. Latvija apliecināja spēju veidot diplomātiskās attiecības ar citām valstīm, tautas valstsgribu un jaunās valsts dzīvotspēju. “Izlaušanās” ir attiecināma arī uz šī brīža notikumiem, kad sabiedrību vieno vēlme “izlauzties” no COVID-19 pandēmijas valgiem un pārvarēt šo izaicinājumiem pilno periodu. Simboliskā veidā arī šobrīd Latvijas iedzīvotājiem ir jābūt saliedētiem un solidāriem kopēja mērķa labad.

Jau tradicionāli pirms valsts svētkiem Valsts prezidenta kanceleja organizē konkursu 5.–12. klašu skolēniem, kurā aicina bērnus un jauniešus iztēloties sevi Valsts prezidenta amatā un sagatavot uzrunu vai nu rakstiskā formātā (apjoms ne vairāk kā 500 vārdu), vai videoformātā (ilgums līdz 3 minūtēm). Šī gada konkursa temats, par ko jāsagatavo uzruna: “Es – Latvijas nākotnes veidotājs”.

Konkurss noris trīs apakšgrupās – 5.–6. klašu, 7.–9. klašu un 10.–12. klašu skolēniem. Katras apakšgrupas 1. vietas ieguvējam būs iespēja nolasīt savu uzrunu Valsts prezidenta rīkotajā Latvijas 103. dzimšanas dienai veltītajā svinīgajā svētku koncertā Latvijas Nacionālajā teātrī š. g. 18. novembrī.

Konkursa termiņš ir 2021. gada 13. oktobris. Aicinām skolēnus, skolotājus un vecākus rūpīgi iepazīties ar konkursa nolikumu!

Konkursā iesniegtos darbus izvērtēs Valsts prezidents Egils Levits un Valsts prezidenta kancelejas Darbu vērtēšanas komisija: Latvijas ANO Jauniešu delegāte Natālija Knipše; Valsts prezidenta padomniece saziņai ar sabiedrību Aiva Rozenberga; Valsts prezidenta padomnieks tiesību politikas jautājumos Jānis Pleps; Valsts prezidenta kancelejas Mediju centra komunikācijas speciāliste Rudīte Meņģelsone; Valsts Heraldikas komisijas priekšsēdētāja vietniece administratīvajos jautājumos Ramona Umblija. Konkursa rezultāti tiks publicēti Valsts prezidenta kancelejas tīmekļvietnē www.president.lv līdz 2021. gada 1. novembrim. Ar 1. vietas ieguvējiem Valsts prezidenta kanceleja sazināsies personīgi.

Konkursa mērķis ir veicināt jaunās paaudzes kritisko domāšanu, pilsonisko apziņu, izpratni par vienlīdzību sabiedrībā un patriotiskumu, vienlaikus arī interesi par Latvijas valstiskumu un Valsts prezidenta institūciju.