Ārlietas Egils Levits
Trīs Rumānijas karogi plīvo mastos

15.–16. oktobrī Latvijā oficiālā vizītē ieradīsies V. E. Rumānijas prezidents Klauss Verners Johanniss (H. E. Mr Klaus Werner Iohannis), lai tiktos ar Latvijas valsts augstākajām amatpersonām un piedalītos Rīgas konferencē.

15. oktobrī Rīgas pilī paredzēta oficiālā Rumānijas prezidenta Klausa Vernera Johannisa sagaidīšanas ceremonija, abu valstu delegāciju sarunas un E. Levita un K. V. Johannisa paziņojums presei. Abu valstu prezidenti pārrunās sadarbības jautājumus NATO un Trīs Jūru iniciatīvas ietvaros, Eiropas Savienības (ES) ārpolitikas aktualitātes, īpaši situāciju Rietumbalkānos un ES Austrumu partnerību, kā arī abu valstu divpusējo sadarbību.

Pēc norisēm Rīgas pilī paredzēta svinīgā ziedu nolikšana pie Brīvības pieminekļa, Rumānijas prezidenta tikšanās ar Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci un tikšanās ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu.

16. oktobrī E. Levits un K. V. Johanniss piedalīsies Rīgas konferencē.

Mediju ievērībai:

Plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem, lai apmeklētu mediju programmā norādītos pasākumus, nepieciešama akreditācija, kas būs jāuzrāda visās norises vietās. Ierodoties norises vietās, mediju pārstāvjiem būs jāuzrāda arī sadarbspējīgs COVID-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts.

Mediju pārstāvji aicināti akreditēties Rumānijas prezidenta Klausa Vernera Johannisa oficiālās vizītes Latvijas Republikā atspoguļošanai līdz 2021. gada 12. oktobrim, aizpildot Valsts prezidenta kancelejas sagatavoto pieteikuma formu par katru akreditējamo personu. Pēc noteiktā termiņa saņemtie akreditācijas pieteikumi netiks apstrādāti.