{module=pk/pages/media_player.xml?play_url=/storage/items/WMV/item_1978_rezekne28052009.wmv&play_width=400&play_height=400}

 

Ceturtdien, 28.maijā, Valsts prezidents un Lilita Zatleres kundze, atsaucoties Rēzeknes domes uzaicinājumam, viesojās Rēzeknē, kur atklāja Francim Trasunam veltīto pieminekļa skulptūru grupu „Visa valsts”.

 

Sarunā ar Rēzeknes domes priekšsēdētāju Juri Gunti Vjaksi un Rēzeknes rajona padomes priekšsēdētāju Monvīdu Švarcu tika apspriestas pilsētas un rajona attīstības iespējas, gaidāmās pārmaiņas pēc vēlēšanām un jauno deputātu darba uzdevumi, kā arī izglītības, veselības un sociāla rakstura jautājumi, īpaši pievēršoties darba vietu trūkumam.

 

Pēc tikšanās ar Rēzeknes pilsētas un rajona vadību Valsts prezidents viesojās Rēzeknes augstskolā. Diskusijā ar augstskolas mācībspēkiem un studentiem Valdis Zatlers, atceroties F.Trasuna saukli „Vienoti Latvijai”, uzsvēra, ka Rēzekne ir Latvijas vienotības dzimtā vieta. Bez vienotības šobrīd īpaši aktuālas ir gan Latvijā, gan pasaulē notiekošās pārmaiņas. Lai stiprinātu vienotību pārmaiņu veicināšanai, Valsts prezidents aicināja ikvienu nestāvēt malā, bet iesaistīties.

 

Piedaloties Latgales sabiedriskā darbinieka, garīdznieka, publicista un politiķa Franča Trasuna 145.gadadienas svinībās, Valsts prezidents atklāja viņam veltīto pieminekļa skulptūru grupu „Visa valsts”. Uzrunājot klātesošos pilsētniekus un pilsētas viesus, Valdis Zatlers atzīmēja: „Daudzus gadus atpakaļ šeit Franča Trasuna sirdī piedzima Latvija. Ikreiz, kad rodas šaubas par valsti, atbrauciet pie pieminekļa, lai pārliecinātos, ka esam „Vienoti Latvijai.”” Pēc atklāšanas ceremonijas Valsts prezidents tikās Rēzeknes iedzīvotājiem. Tās laikā Valdis Zatlers sarokojās ar F.Trasuna dzimtas pārstāvi Konkordiju Libaueri, kura augstu novērtēja Valda Zatlera klātbūtni pieminekļa atklāšanā un atzīmēja, ka pēc sasveicināšanās daudzus gadus atpakaļ ar Kārli Ulmani šodien viņai bija gods otrreiz spiest Valsts prezidenta, šoreiz Valda Zatlera, roku.

 

Valsts prezidents apmeklēja arī uzņēmējus. Viesojoties uzņēmuma „Latvijas finieris” meitas uzņēmumā SIA „Verems”, Valdis Zatlers iepazinās ar jaunākajām ražošanas iekārtām, kas ļauj izgatavot lielformāta saplākšņus. Savukārt SIA „LEAX Baltix” apmeklējuma laikā Valsts prezidentam tika demonstrēts dažāda pielietojuma cauruļu galu stiprinājumu un griežņu turētāju darba galdiem ražošanas process.

 

Savukārt Lilita Zatleres kundze darba vizītes laikā aplūkoja Latgales keramikas ekspozīciju Latgales Kultūrvēstures muzejā un apmeklēja Rēzeknes pilsētas Bērnu patversmi un Bērnu invalīdu dienas centru. Darba vizītes laikā Lilita Zatleres kundze iepazinās arī ar Rēzeknes pilsētas Nacionālo biedrību kultūras nama darbību un kultūras dzīvi pilsētā.

 

Vakarpusē Valdis Zatlers tiksies ar Ozolaines pagasta iedzīvotājiem un pagasta priekšsēdētāju Zinaīdu Skredeli, un vizītes noslēgumā Valsts prezidents kopā Lilitu Zatleres kundzi viesosies keramiķa Staņislava Viļuma darbnīcā, kur iepazīsies ar māla virpošanu, podu veidošanas procesu un keramikas izņemšanu no cepļa.

Saistītas tēmas

Valdis Zatlers