Egils Levits

Esiet sveicināti Latvijas sabiedriski aktīvie ļaudis!

No cilvēku gribas biedroties un apvienoties organizācijās izauga Latvijas valsts. Šī griba 19. gadsimta beigās radīja pamatu latviešu pilsoniskajai sabiedrībai.

Latvijas cilvēku griba darboties kopējā labuma vārdā nosaka mūsu šodienas demokrātijas spēku.

Kad Krievija pirms gada iebruka Ukrainā, Latvijas pilsoniski aktīvo cilvēku un sabiedrisko organizāciju atbilde bija nekavējoša.

Latvijas iedzīvotāji ir ziedojuši miljoniem eiro, sūtījuši uz Ukrainu simtiem automašīnu, siltas drēbes un elektroģeneratorus, uzņēmuši Ukrainas bēgļus.

Tas nebūtu iespējams bez aktīvas sabiedrisko organizāciju līdzdalības.

Ikdienā tūkstošiem cilvēku Latvijā iesaistās valsts sociālo, ekonomisko un politisko problēmu risināšanā. Tas ir ieguldījums sabiedrības kopējā labumā.

Līdzdalība organizācijās ir pilsoniska prasme, ko cilvēks apgūst visu mūžu. Līdz ar to vēlos izcelt nesen dibināto Demokrātijas akadēmiju. Tā Latvijas iedzīvotājiem palīdzēs attīstīt praktiskas un ikdienā izmantojamas pilsoniskās prasmes.

Sabiedriskā labuma organizācijas dod pleca sajūtu, bet arī šīm organizācijām ir nepieciešams prognozējams atbalsts. Tāpēc Latvijas valsts pienākums ir veidot labvēlīgus apstākļus nevalstiskā sektora attīstībai.

Lai jūsu darbi stiprina Latvijas demokrātijas bruņas!