Egils Levits
Valsts prezidents aicina uz tiešsaistes diskusiju “Tēmturis – veselības drošība”
Piektdien, 20. novembrī, plkst. 10.00–12.00 Valsts prezidents Egils Levits rīkos tiešsaistes diskusiju “Tēmturis – veselības drošība” par informāciju, dezinformāciju, valsts komunikācijas politiku un indivīda izvēli COVID-19 laikā.

Lielākā daļa sabiedrības ievēro valdības rekomendācijas, neraugoties uz to, ka tās ilglaicīgi ierobežo cilvēka brīvības, izmaina ierasto dzīvi. Tomēr samazināti vai zaudēti ienākumi, piespiedu izolēšanās, mazinātās izklaides iespējas, neskaidrība par nākotni sabiedrībā rada nogurumu no pandēmijas, kas izpaužas demotivācijā sekot valdības norādēm un pieaugošā spriedzē. Arī dezinformācija un dažādas sazvērestības teorijas cenšas iespaidot kopīgo informācijas telpu. Tas rada draudus iespējai pandēmiju efektīvi kontrolēt, jo šai kontrolei ir nepieciešama visas sabiedrības mobilizācija un ierobežojumu ievērošana.

Lai pārrunātu dažādu nozaru ekspertu vidū aktuālos jautājumus un rastu iespējamus risinājumus tam, kā nodrošināt sabiedrības vairākuma atbalstu valdības noteiktiem ierobežojumiem un kā uzrunāt atšķirīgas sociālās vai pārliecību grupas, Valsts prezidents diskusijā aicinājis piedalīties veselības ministri Ilzi Viņķeli, Pasaules Veselības organizācijas pārstāvniecības Latvijā vadītāju Uldi Mitenbergu, Re:Baltica līdzdibinātāju, žurnālisti Ingu Spriņģi, žurnālistu Māri Zanderu, Latvijas Universitātes (LU) Medicīnas fakultātes asociēto profesori Solvitu Olsenu, psihoterapeitu Andri Veselovski, Veselības ministrijas galveno infektologu Ugu Dumpi, NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra direktoru Jāni Sārtu un LU profesori, valsts pētījumu programmas reCOVery-LV vadītāju Innu Šteinbuku.

Diskusija būs skatāma tiešraidē Valsts prezidenta YouTube profilā (presidentlv), tīmekļvietnē www.president.lv, kā arī sociālajos tīklos Facebook (egilslevitslv) un Twitter (@Rigas_pils).

Skatītājiem diskusijas laikā būs iespēja uzdot jautājumus diskusijas dalībniekiem, tos nosūtot WhatsApp vai sms veidā pa tālr. nr. 28654369.