Edgars Rinkēvičs Nacionālā drošība
robežas žogs

Otrdien, 8. augustā, Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs apmeklēs Latvijas austrumu robežu un Valsts robežsardzes (VRS) struktūrvienības – Krivandas robežapsardzības nodaļu, Opoļu robežapsardzības nodaļu un Robežnieku robežapsardzības nodaļu.

Vizītes laikā Valsts prezidents iepazīsies ar situāciju uz robežas, robežsargu darbu un robežas infrastruktūru, kā arī pārrunās jautājumus saistībā ar valsts un reģiona drošību un robežas stiprināšanu.

Jāuzsver, ka Latvijas austrumu robeža vienlaikus ir arī Eiropas Savienības ārējā robeža ar Krieviju un Baltkrieviju.

Vizītes programma

Plkst. 11.00 – Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs apskata Krivandas robežapsardzības nodaļu un robežas posmu. Mediju iespējas: foto/video saskaņā ar VRS norādījumiem, noslēgumā mediju intereses gadījumā Valsts prezidenta komentārs.

~Plkst. 12.35 – Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs apskata Opoļu robežapsardzības nodaļu un robežas posmu

~Plkst. 15.45 – Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs apskata Robežnieku robežapsardzības nodaļas robežuzraudzības iecirkni un izbūvēto žogu. Mediju iespējas: foto/video saskaņā ar VRS norādījumiem, noslēgumā mediju intereses gadījumā Valsts prezidenta komentārs.

~Plkst. 16.35 – Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs apskata Robežnieku robežapsardzības nodaļu, tehniku un bruņojumu. Mediju iespējas: foto/video saskaņā ar VRS norādījumiem, noslēgumā mediju intereses gadījumā Valsts prezidenta komentārs.

Mediju pārstāvji aicināti pieteikties vizītes atspoguļošanai pie VRS Stratēģiskās attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļas galvenās inspektores majores Kristīnes Pētersones e-pastā kristine.petersone@rs.gov.lv vai zvanot pa tālruni 67075739. Par jautājumiem, kas saistīti ar mediju ierašanās laiku, nepieciešamajiem dokumentiem, pārvietošanos u. tml., lūgums arī sazināties ar K. Pētersoni.