Egils Levits Reģionālās vizītes

20. februārī Valsts prezidents Egils Levits devās uz Talsu novadu. 

Valsts prezidenta Egila Levita darba vizīte Talsos. Z/s "Drubazas" apmeklējums. Foto autors: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja.

Vizītes sākumā E. Levits apmeklēja vietējo vīnkopi un dabīgo pļavu atjaunotāju Ģirtu Dzērvi no Sabiles z/s „Drubazas”. Ģirts ar ģimeni iepazīstināja Valsts prezidentu ar ikdienas darbošanos vīnkopības nozarē, atklājot vīnogu audzēšanas smalkās nianses, un ar dabīgo pļavu atjaunošanu, kas ir būtisks pienesums Latvijas ainavas ilgtspējā. Tikšanās noslēgumā Valsts prezidents z/s „Drubazās” iesēja kvadrātmetru dabīgās pļavas, kas uzziedēs jau šajā vasarā.


Valsts prezidenta Egila Levita darba vizīte Talsos. Tikšanās ar novada pašvaldības vadību.

Turpinājumā Valsts prezidents Egils Levits ar Talsu novada vadību, pagastu pārstāvjiem un nozaru pārstāvjiem pārrunāja aktualitātes jaunizveidotajā novadā. Sarunas centrā – skolu tīkla sakārtošana, pakalpojumu pieejamība, ilgtspējīga un līdzsvarota novada attīstība. 


Valsts prezidenta Egila Levita darba vizīte Talsos. Talsu 2. vidusskolas apmeklējums. Foto autors: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja.

Pēc tam Valsts prezidents devās pie skolēniem un skolotājiem Talsu 2. vidusskolā, kas jau kopš 2014. gada sekmīgi strādā pie digitālās transformācijas izglītībā. "Latvijas lielākā bagātība ir gudri iedzīvotāji. Stipras iedzīvotāju digitālās prasmes, kvalitatīva izglītība ir valsts ekonomikas transformācijas “motors”," teica E. Levits pēc viesošanās Talsu 2. vidusskolā. 


Valsts prezidenta Egila Levita darba vizīte Talsos. Ceļa zīmes atklāšana latviešu un lībiešu valodās. Foto autors: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja.

Vizītes ietvaros tika atklāta vēsturē pirmā oficiālā ceļa zīme, kurā līdztekus latviešu valodai redzams Talsu novada nosaukums lībiešu valodā. Kā norādīja Valsts prezidents, tas ir tikai viens no soļiem Latviešu vēsturisko zemju un kultūrtelpu attīstības plānā, kura izstrādi prasa Latviešu vēsturisko zemju likums. "Šis ir simbols latviešu nācijas vēsturisko sakņu dziļumam," tā E. Levits. 


Valsts prezidenta Egila Levita darba vizīte Talsos. Saruna par lībiešu kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu un kopšanu. Foto autors: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja.

Vēlāk Valsts prezidents Egils Levits Lībiešu tautas namā Mazirbē ar vietējiem iedzīvotājiem pārrunāja lībiešu kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu un kopšanu. “Latvijai ir svarīgi iezīmēt latviešu nācijas vēsturisko dziļumu, un lībieši ir latviešu nācijas sastāvdaļa,” atzīmēja E. Levits. 


Valsts prezidenta Egila Levita darba vizīte Talsos. Tikšanās ar zemessargiem. Foto autors: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja.

Darba vizītes noslēgumā Valsts prezidents Egils Levits ar Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes 46. Kājnieku bataljona zemessargiem pārrunāja jautājumus par dienestu zemessardzē, plānoto obligāto valsts aizsardzības dienestu un valsts drošību kopumā. Valsts prezidents augstu novērtē to, ka zemessargi nozīmīgu daļu savas dzīves velta Latvijas valsts drošībai.

Plašāka foto reportāža: 

20.02.2023. Valsts prezidents Egils Levits atrodas darba vizītē Talsu novadā
VIDEO: