Egils Levits Reģionālās vizītes
Valsts prezidents Egils Levits Sēlijā uzsāks diskusiju ciklu par latviešu vēsturiskajām zemēm
Piektdien, 10. jūlijā, Valsts prezidents Egils Levits Sēlijā uzsāks Latvijas kultūrvēsturisko zemju apmeklējumu pirms likuma iniciatīvas iesniegšanas Saeimā.

Ar Sēlijas apmeklējumu Valsts prezidents Egils Levits uzsāks diskusiju ciklu par latviešu vēsturiskajām zemēm pirms likuma iniciatīvas iesniegšanas Saeimā, tādēļ Ilūkstes Kultūras namā Valsts prezidentam paredzēta saruna par Sēlijas identitāti un attīstību.

E. Levits arī apmeklēs Raiņa muzeju “Tadenava” Jēkabpils novadā un Sunākstē aplūkos par godu Vecā Stendera 300. gadadienai izveidoto “Abeces taku” (arī “Abices taka”), kas izveidota 2014. gadā, un Stenderu dzimtas kapus. Tāpat Valsts prezidents apmeklēs bioloģisko zemnieku saimniecību “Liepas” Aknīstes novadā.

Pirms Sēlijas apmeklējuma, atzīmējot Kokneses fonda biedrības, kas aizsāka ideju par Likteņdārza veidošanu, 15. gadadienas nedēļu, Valsts prezidents Egils Levits un bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga apmeklēs Likteņdārzu, kur iestādīs veltījuma ozolus.

 

Programma medijiem

10.00 - Valsts prezidents Egils Levits apmeklē Likteņdārzu, kur iestāda veltījuma ozolu, Kokneses pagasts

11.45 - Valsts prezidents Egils Levits apmeklē Vecā Stendera parku, Sunākste

13.30 - Valsts prezidents Egils Levits piedalās sarunā “Sēlijas identitāte un attīstība”, Ilūkstes kultūras nams, Brīvības iela 12, Ilūkste

17.50 - Valsts prezidents Egils Levits apmeklē Raiņa muzeju “Tadenava”, Dunavas pagasts

19.00 - Valsts prezidents Egils Levits apmeklē bioloģisko zemnieku saimniecību “Liepas”, Augšzemes iela 68a, Aknīste