Egils Levits Iekšpolitika
Valsts prezidents: ES ekonomikas atveseļošanas plāna līdzekļi jāiegulda gudri
Valsts prezidents Egils Levits šodien sazinājās ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu, pārrunājot Eiropas Komisijas piedāvāto Eiropas Savienības (ES) ekonomikas atveseļošanas plānu pēc vīrusa COVID-19 izraisītās krīzes un tā sasaisti ar ES daudzgadu budžetu. Kā jau ziņots, šis plāns Latvijai paredz piešķirt 2,9 miljardus eiro.

Valsts prezidents uzsvēra nepieciešamību pēc gudra ieguldījuma zinātnē un izglītībā, kas nestu ilgstošu efektu uz valsts izaugsmi: “Ieguldījumus nedrīkstam izmantot kā aizdegtu sērkociņu, kas pēc brīža izplēn. Mums ir jāiegulda zinātnē un izglītībā, kas nesīs ilgtermiņa iespaidu valsts attīstībā. Tas būtu visu valdībā pārstāvēto partiju interesēs vienoties par šāda veida atbalstu, kas arī ierakstīts visu šo politisko spēku vēlēšanu programmās.”

Abas puses arī pārrunāja lielisko progresu, kas panākts, Latvijas uzņēmumiem un radošiem prātiem izstrādājot aplikāciju, kas palīdzēs sabiedrībai kopīgiem spēkiem un demokrātiskā veidā ierobežot vīrusa COVID-19 izplatību.

Sarunā Valsts prezidents arī atzīmēja, ka ir nepieciešams izveidot Tiesnešu un prokuroru akadēmiju, kas līdztekus ikdienas darbam ļautu uzturēt augstu profesionālo kvalifikāciju visa darba mūža garumā.