Raimonds Vējonis
Valsts prezidents: Ikvienai pašvaldībai jātiecas pēc stabilas ekonomiskās attīstības
“Latvijā ir nepieciešamas stabilas un ekonomiski attīstītas pašvaldības. Tāpēc šobrīd katrai pašvaldībai jāturpina stiprināt uzņēmējdarbības vide un jāseko līdzi dažādiem posmiem ekonomikas attīstības ciklā, kas skar ne tikai Latviju, bet visu Eiropu un pasauli,” atzīmēja Valsts prezidents Raimonds Vējonis,

tiekoties ar Cesvaines novada domes priekšsēdētāju Vilni Špatu un novada domes deputātiem, pašvaldības un valsts iestāžu vadītājiem.

Valsts prezidenta reģionālā darba vizīte Cesvaines novadā notika 2019. gada 8. februārī. Tās laikā Valsts prezidents apmeklēja Cesvaines vidusskolu un tikās ar tās pedagogiem un skolniekiem. Cesvaines Bērnu un jauniešu centrā notika neformāla diskusija ar novada aktīvākajiem jauniešiem par viņu iespējām tuvākajā nākotnē iegūt izglītību ārpus Cesvaines un ar iegūtajām zināšanā atgriezties dzimtajā novadā, lai veidotu stabilu un ekonomiski attīstītu pašvaldību.

Piena, kokapstrādes, kūdras pārstrādes un lauksaimniecības jomas uzņēmumi ir novadā stabilākie un šobrīd veiksmīgākie. Lai izprastu visu Cesvaines novadā esošo uzņēmēju problēmjautājumus un iespējamos risinājumus, Valsts prezidents ar uzņēmējiem pārrunāja aktualitātes uzņēmējdarbības jomā. Savukārt klātienē Valsts prezidents iepazinās ar SIA “Ducimus” Cesvaines Alus darītava un A/S “Cesvaines piens” darbību.

Apmeklējot Cesvaines pili, kas ir viena no Latvijas izcilākajiem arhitektūras pieminekļiem un vēstures kultūras liecībām, Valsts prezidents iepazinās ar objekta rekonstrukcijas gaitu, kā arī apskatīja muzeja ekspozīciju.

Tāpat vizītes laikā Valsts prezidents iepazinās ar VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centra Cesvaines radio un televīzijas stacijas darbību, apmeklēja fonda “Grašu bērnu ciemats” dzīvojamo māju un tikās ar tur dzīvojošiem bērniem.