Ārlietas Egils Levits Nacionālā drošība
ASV aizsardzības sekretārs un Valsts prezidents sarokojas

10. augustā Valsts prezidents Egils Levits Rīgas pilī tikās ar ASV aizsardzības sekretāru Loidu Ostinu (Mr Lloyd Austin III), pārrunājot NATO Austrumu flanga un īpaši Baltijas valstu aizsardzības stiprināšanu. E. Levits pateicās ASV par apņemšanos turpināt nostiprināt reģionālo klātbūtni Baltijas valstīs, kas ir nopietns apliecinājums NATO solidaritātei.

ASV aizsardzības sekretārs apstiprināja, ka 5. pants ir svēts un visas NATO dalībvalstis ir vienlīdzīgas – uzbrukums vienai valstij nozīmē uzbrukumu visai Aliansei. Vienlaikus L. Ostins pauda pateicību Latvijai par ieguldījumu NATO spēku stiprināšanā, tai skaitā arī sabiedroto karavīru mācībās.

Ļoti nozīmīgs sarunas temats bija Krievijas karadarbība Ukrainā. ASV aizsardzības sekretārs izteica atzinību Latvijai par sniegto militāro, humāno un politisko atbalstu Ukrainai.

Abas puses bija vienisprātis, ka Krievijas karš Ukrainā ir ne vien militārs, bet arī ideoloģisks un informatīvs, ko vada imperiālistiskas vēlmes nostiprināt dominanci Eiropā. Tādēļ jo īpaši svarīga ir Madridē apstiprinātā jaunā NATO Stratēģiskā koncepcija, ar ko tiek mainīti NATO atturēšanas un aizsardzības politikas pamati un kas paredz visaptverošu un koordinētu pieeju NATO Austrumu flanga un īpaši Baltijas valstu aizsardzības stiprināšanai. L. Ostins uzsvēra, ka Krievija nebija gaidījusi tik vienotu un spēcīgu Alianses rīcību.

10.08.2022. Valsts prezidents Egils Levits tiekas ar ASV aizsardzības sekretāru Loidu Ostinu (Lloyd Austin III)