Raimonds Vējonis
Valsts prezidents Raimonds Vējonis aicina Aldi Gobzemu sastādīt valdību
Valsts prezidents Raimonds Vējonis aicina partijas "KPV LV" Ministru prezidenta amata kandidātu Aldi Gobzemu sastādīt valdību.

Valsts prezidents norāda, ka politiskās partijas nogaidot, nevis aktīvi konsultējoties par iespējamo atbalstu vienam Ministru prezidenta kandidātam, rada riskus mūsu valsts turpmākajai attīstībai un izaugsmei. Pagājušajā nedēļā panāktās vienošanās par 13.Saeimas darbu, ievēlot komisiju sastāvu, ir signāls, ka partijas var vienoties, ja ir tāda griba. Tāpēc Valsts prezidents sagaida no A.Gobzema aktīvas konsultācijas, lai vienotu partijas atbalstam savai kandidatūrai Ministru prezidenta amatam.

Ja divu nedēļu laikā – līdz 2018. gada 10. decembrim (ieskaitot) netiks panākta vienošanās par parlamenta vairākuma atbalstu A.Gobzema kandidatūrai, Valsts prezidents atsauks savu rīkojumu “Par Ministru kabinetu” un aicinās citu Ministru prezidenta kandidātu veidot valdību.

Šajā laikā Valsts prezidents sagaida, ka tiks panākta vienošanās par nākamās koalīcijas aprisēm un Saeimas vairākuma atbalstu, iespējamo valdības sastāvu un prioritāri veicamajiem darbiem