Raimonds Vējonis
Valsts prezidents Raimonds Vējonis apmeklē Austrumukrainu
Svētdien, 2018. gada 25. novembrī, Valsts prezidents Raimonds Vējonis oficiālās vizītes Ukrainā laikā apmeklēja Austrumukrainu – Mariinkas pilsētu, Doņeckas apgabalā.

Austrumukrainas apmeklējuma laikā Valsts prezidents tikās ar Ukrainas Bruņoto spēku Apvienotā operatīvā štāba vadību, kas iepazīstināja ar situāciju Austrumukrainā un Krievijas īstenotajām militārajām darbībām Ukrainā.

Valsts prezidents, tiekoties ar Ukrainas Bruņoto spēku karavīriem, apliecināja stingru Latvijas atbalstu Ukrainas teritoriālajai nedalāmībai un suverenitātei un uzsvēra, ka Latvija neatzīst nelikumīgās vēlēšanas Ukrainas valdības nekontrolētajās Doņeckas un Luhanskas teritorijās.

Raimonds Vējonis klātienē apmeklēja Mariinkas pilsētu, kur apskatīja Ukrainas Bruņoto spēku novērošanas punktu, kā arī izpostīto pilsētu. Vizītes noslēgumā Raimonds Vējonis apmeklēja kontroles punktu “Mariinka”, kuru ik mēnesi šķērso vairāk nekā 1 miljons iedzīvotāju.

Valsts prezidents uzsver: “Apmeklējot konflikta zonu, šodien vēlreiz pārliecinājos, ka šis konflikts nav apturēts. Incidentu rezultātā Ukrainas puse gandrīz katru dienu saskaras ar cilvēku upuriem. Krievijas rīcībā ir visi instrumenti, lai izbeigtu tās izraisīto konfliktu. Taču diemžēl līdz šim tā nav spērusi soļus konflikta deeskalācijas virzienā, tādēļ arī sankcijām pret Krieviju jāpaliek spēkā”.

“Neskatoties uz sarežģītajiem apstākļiem, kādos darbojās EDSO Speciālā novērošanas misija Ukrainā, tā sniedz neatsveramu ieguldījumu Minskas vienošanās ievērošanā un izpildē. Arī Latvija uz EDSO misiju ir nosūtījusi 8 ekspertus,” atzīmēja Raimonds Vējonis.

Valsts prezidents uzsvēra, ka Latvija sniedz un ir gatava sniegt humanitāro palīdzību arī turpmāk, tai skaitā organizējot ievainoto ukraiņu karavīru un bērnu rehabilitāciju Latvijā. Valsts prezidents pauda gandarījumu, ka šajās dienās Latvijā tiek sniegta medicīniskā palīdzība 15 ievainotajiem Ukrainas karavīriem.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis no 23. novembra līdz 25. novembrim oficiālā vizītē apmeklēja Ukrainu, kur tikās ar Ukrainas prezidentu Petro Porošenko un piedalījās Golodomora 85.gadadienai veltītajos piemiņas pasākumos, paužot nosodījumu Staļina laika padomju represijām pret Ukrainas tautu. Tāpat Raimonds Vējonis tikās ar Ukrainas premjerministru Volodimiru Groismanu un Krimas tatāru pārstāvjiem.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis tiekas ar Ukrainas prezidentu Petro Porošenko
Valsts prezidents piedalās Golodomora 85. gadadienai veltītajos piemiņas pasākumos Ukrainā
Valsts prezidents oficiālās vizītes laikā Ukrainā tiekas ar Krimas tatāru līderiem