Raimonds Vējonis
Valsts prezidents Raimonds Vējonis sveic Latvijas armiju 100. gadadienā
“Šo gadu mēs saucam par varoņu gadu, jo svinam mūsu uzvaras cīņās par Latvijas neatkarību. Tieši pateicoties mūsu karavīriem, šodien mums ir Latvija – sava brīva un neatkarīga valsts,” atzīmēja Valsts prezidents Raimonds Vējonis, 2019. gada 6. jūlijā sveicot Latvijas armiju simtajā gadadienā Latvijas armijas simtgades lielkoncertā “Varoņu gads”.

Valsts prezidents atzina, ka pirms mazliet vairāk kā simts gadiem  ar valsts proklamēšanu un savas valdības izveidošanu bija par maz. Par savu zemi visai tautai bija jādodas cīņās, lai nosargātu savu brīvību un neatkarību.

“Zem sarkanbaltsarkanā karoga toreiz pulcējās studenti un skolnieki, kaujās rūdīti karavīri un arī neapmācīti brīvprātīgie, vīri un sievas. Viņi bija gatavi ziedot savu dzīvību par kaut ko vēl nekad nebijušu – par savu valsti – par Latviju.  Mēs visi esam viņu varonības mantinieki,” uzsvēra Valsts prezidents.

Valsts prezidents atzīmēja, ka šodien mūsu bruņotie spēki ir zinoši, labi ekipēti un apmācīti. Jau piecpadsmit gadus Latvija ir pasaulē spēcīgākās militārās organizācijas NATO  dalībvalsts ar uzticamiem sabiedrotajiem blakus. Tomēr arī mūsdienās pats galvenais palicis nemainīgs – mīlestība pret savu zemi un gatavība ziedoties tās labā.

“Esmu pārliecināts, ka būt par karavīru ir augstākais patriotisma apliecinājums. Paldies visiem karavīriem par kalpošanu Latvijai un mūsu tautai!” teica Valsts prezidents Raimonds Vējonis.