Egils Levits Reģionālās vizītes
Valsts prezidents sarunā ar Bauskas 2. vidusskolas skolēniem: politika skolas gados sākas ar dalību skolēnu pašpārvaldēs un vēlmi uzlabot dažādus jautājumus
Valsts prezidents Egils Levits šodien viesojās Bauskas 2. vidusskolā un diskutēja ar vidusskolēniem par politikas būtību un to, kā tā var uzlabot valsts jautājumus un veicināt sabiedrības kopējo labumu.

“Politika skolas gados sākas ar dalību skolēnu pašpārvaldēs un ejot pa dzīvi atvērtām acīm ar domu, kā varētu uzlabot dažādus jautājumus,” uzsvēra Valsts prezidents.

Tāpat tika iztirzāts jautājums par demokrātiskas valsts pārvaldes mehānismiem un par valsts ierēdņu morāli, kalpojot valstij.

Tiekoties ar skolas vadību, vecāku padomes un skolēnu pašpārvaldes pārstāvjiem Valsts prezidents apspriedās par skolas pieredzi, piedaloties programmā “Skola2030”, par kompetenču pieeju mācību saturā un par kultūru mijiedarbību sabiedrības integrācijas procesā, jo jau no 2000. gadu sākuma mācības pēc vecāku lūguma notiek tikai valsts valodā.

Valsts prezidents pateicās skolai par inovatīvo pieeju mācībās, atbalstot skolēnu individuālos talantus un kopjot kopīgas vērtības. Bauskas 2. vidusskolas direktore Vera Grigorjeva uzsvēra: “Cienot Latvijā dzīvojošo tautu kultūras daudzveidību, tiek veicināta sabiedrības saliedētība.”

12.10.2020. Valsts prezidents Egils Levits tiekas ar Bauskas 2. vidusskolas skolēniem

Apļa diskusijā “Jaunietis. Valstsgriba. Demokrātija” Valsts prezidents Bauskā ar jauniešiem diskutēs par jauniešu lomu demokrātijas procesos