Reģionālās vizītes Egils Levits
Valsts prezidents apskata CyberKnife robotu Siguldas slimnīcā

19. janvārī Valsts prezidents Egils Levits reģionālās vizītes laikā ar Siguldas novada domes priekšsēdētāju Uģi Mitrevicu pārrunāja jautājumus saistībā ar energoresursu cenu pieaugumu, energoefektivitāti un zaļo transformāciju. Valsts prezidents interesējās par situāciju novadā saistībā ar šiem izaicinājumiem, kā arī vēlējās uzzināt domes viedokli par nepieciešamajiem papildu atbalsta mehānismiem mazāk nodrošinātām sabiedrības grupām. Tāpat tika pārrunātas ieceres zaļa un cilvēkiem ērta un attīstīta novada nākotnei.

Sarunā pievienojoties arī Siguldas Valsts ģimnāzijas vadībai un Skolēnu domes prezidentam, liela uzmanība tika veltīta digitālās jomas attīstībai novadā kā caurviju prasmei skolēnu izglītībā un novada kopējā attīstībā. Siguldieši pastāstīja Valsts prezidentam par savu ieceri Siguldas vecās autoostas vietā veidot digitālo kopienas centru, kas reizē kalpotu gan kā atbalsts iedzīvotāju digitālajā ikdienā, gan arī būtu digitālās izcilības centrs novada jauniešiem ceļā uz nākotnes izglītību un darba iespējām. Jau šobrīd Siguldas jaunieši no digitālā centra ir sasnieguši izcilus starptautiskus rezultātus, piemēram, uzvarot Eiropas Kosmosa aģentūras konkursā jauniešiem no visas pasaules.

Tāpat E. Levits ar Siguldas Valsts ģimnāzijas Skolēnu domes prezidentu Marisu Priekuli apspriedās par digitālo prasmju un medijpratības mācībām skolā un par jauniešu sekmēm šajā laukā. E. Levits atzinīgi novērtēja, ka ģimnāzija rāda piemēru citām skolām, kā integrēt medijpratības apgūšanu skolas mācību programmā.

E. Levits ar Siguldas novada vadību pārrunāja Valsts prezidenta iniciēto projektu “Dators ikvienam bērnam”, skaidrojot novada situāciju bērnu nodrošināšanā ar datoriem izglītības vajadzībām. Novada un ģimnāzijas pārstāvji izteica atbalstu Valsts prezidenta paustajam, ka ikvienā skolā nepieciešama digitālā bibliotēka, kur skolēns var uz noteiktu periodu saņemt datoru mācībām, kā arī informēja par ģimnāzijā ieviesto sistēmu, kas jau līdzinās šai idejai.

“Sigulda, kas šogad atzīmēs 815 gadu, ir zaļa pilsēta un novads, viena no progresīvākajām Latvijas pilsētām, kas domā par nākotni. Tāda domāšana nepieciešama visai valstij,” sacīja E. Levits, pasniedzot Valsts prezidenta plaketi Siguldas novada pašvaldībai.

Vizītes laikā Valsts prezidents apmeklēja arī specializēto ārstniecības iestādi SIA “Siguldas slimnīca”, lai pārrunātu aktuālo situāciju Siguldas novadā medicīnas nozarē un cīņā ar Covid-19 pandēmiju. Slimnīcā rehabilitācijas pakalpojumus saņem daudz pacientu pēc slimošanas ar Covid-19. Tāpat Valsts prezidents apmeklēja Stereotaktiskās radioķirurģijas centru “Sigulda”, kur pieejams robots CyberKnife – augstas precizitātes mūsdienu staru terapijas tehnoloģija, kas nodrošina iespēju ārstēt vēzi un labdabīgus audzējus, un metastāzes dažādās ķermeņa daļās bez ķirurģiskas iejaukšanās. Inovatīvais CyberKnife pakalpojums piesaista plašu ārvalstu pacientu interesi. E. Levits pateicās par nozīmīgo darbu sabiedrības labā un novērtēja, ka ārstniecības iestāde ir radusi savu specializāciju, sekmīgi attīstot medicīnas tūrismu.

FOTO:
Egils Levits pasniedz Dainim Dukuram Valsts prezidenta medaļu
Siguldas bosleja un kamaniņu trase