Raimonds Vējonis
Valsts prezidents: svarīgi parādīt, ka ES Asociācijas līgums dod ieguvumu katram iedzīvotājam
“Gruzija ir svarīgs un ambiciozs Eiropas Savienības partneris, un mēs atzinīgi vērtējam Gruzijas paveikto reformu procesā,” norādīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis, piektdien, 24. novembrī, ES Austrumu partnerības samita laikā Briselē tiekoties ar Gruzijas premjerministru Giorgiju Kvirikašvili (Giorgi Kvirikashvili).

Tikšanās laikā tika pārrunātas iespējas attīstīt arvien ciešākas Gruzijas attiecības ar Eiroatlantiskajām struktūrām. Valsts prezidents uzsvēra, ka Gruzijai ir jāturpina praktiska reformu ieviešana, īpaši tieslietu, likuma varas, labas pārvaldības un ekonomikas jomās. Reformu īstenošana un ES - Gruzijas Asociācijas līguma ieviešana ir pamats ciešākai ES sadarbībai ar Gruziju, tajā skaitā piešķirot ES finansējumu. “Svarīgi uzskatāmi parādīt, ka Asociācijas līguma ieviešana dod praktiskus rezultātus katram iedzīvotājam – veicina ekonomisko izaugsmi Gruzijā un vairo tās iedzīvotāju labklājību,” teica Raimonds Vējonis.

Latvija turpinās sniegt stingru atbalstu Asociācijas līguma ieviešanai, reformu virzībai, kā arī ciešāku ekonomisko saišu veidošanai ar Gruziju. Sarunā ar Gruzijas premjeru Valsts prezidents atkārtoti apliecināja Latvijas nemainīgo atbalstu Gruzijas suverenitātei un teritoriālajai vienotībai.

Valsts prezidents: stiprai ES ir būtiska drošība un labklājība Austrumu kaimiņos