Šodien, 27.augustā, Valsts prezidents Valdis Zatlers tikās ar Slovākijas ārlietu ministru Miroslavu Laičāgu (Miroslav Lajčák). Sarunas laikā Valsts prezidents un ministrs pārrunāja jaunās NATO stratēģiskās koncepcijas izveides gaitu. Abi bija vienisprātis, ka, to izstrādājot, ir nepieciešams saglabāt līdzsvaru starp Ziemeļatlantijas līguma 5.pantu un NATO operācijām miera un stabilitātes nodrošināšanai pasaulē.
Amatpersonas pievērsās arī Eiropas Savienības (ES) jautājumiem, īpaši pārrunājot nepieciešamību definēt gan ES ārpolitikas prioritātes, gan veidot vienotu pozīciju un nodrošināt tās īstenošanu, lai celtu ES kā globālā spēlētāja nozīmi. Valdis Zatlers norādīja arī uz Austrumpartnerības programmas nozīmi tās dalībvalstīm un nepieciešamību Eiropai dalīties savā pieredzē. Slovākijas ārlietu ministrs atzīmēja, ka „Eiropas modelis” programmas dalībvalstīm šķiet pievilcīgs, jo tas asociējas ar stabilitāti un attīstību.
Tikšanās laikā ārlietu ministrs pauda gandarījumu, ka notiek virzība divu sadarbības līgumu sagatavošanā starp abām valstīm. Tie paredz paplašināt sadarbību izglītības un konsulāro jautājumu jomā.