Valdis Zatlers
Valsts prezidents Valdis Zatlers šodien, 6.jūlijā, Rīgas pilī tikās ar Korejas Republikas Nacionālās asamblejas priekšsēdētāju Parku Hīti. Sarunas laikā Valsts prezidents norādīja uz valsts augstāko amatpersonu kontaktu nozīmi valsts divpusējo attiecību veidošanā. Korejas Republikas Nacionālās asamblejas priekšsēdētājs savukārt atzīmēja, ka viņa valsts apsver iespēju atklāt diplomātisko pārstāvniecību Rīgā.

  

Abas amatpersonas pārrunāja tūrisma kontaktu stiprināšanas iesējas, kas sniegtu būtisku atbalstu valstu divpusējo attiecību stiprināšanā. Valdis Zatlers informēja par Latvijas un īpaši Rīgas reģionālo nozīmi un līdz ar to piedāvātajām iespējām, ko sniedz mūsu valsts stratēģiskā atrašanās vieta.

 

Korejas pārstāvji interesējās par Latvijas ekonomikas attīstību. Valsts prezidents iepazīstināja ar mūsu valsts ekonomiskajiem rādītājiem un aicināja korejiešus veicināt biznesa kontaktus un investīciju piesaisti. Valdis Zatlers arī uzsvēra nesenās Ministru prezidenta Valda Dombrovska vizītes Korejas Republikā nozīmīgumu ekonomisko attiecību veidošanā. Savukārt Parks Hīte atzīmēja, ka viņiem Latvijā  ir īpaša interese kokapstrādes nozarē, kā arī informēja, ka korejiešu uzņēmumiem Latvijā ir plašāku investīciju plāni.