Vaira Vīķe-Freiberga
Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga tikās ar Somijas ārlietu ministri Tarju Halonenu.
Sarunā Valsts prezidente un Somijas ārlietu ministre apsprieda ES paplašināšanās procesu. T.Halonena uzsvēra, ka Somija savā prezidentūras laikā par galveno organizācijas paplašināšanā uzskatīs vienlīdzīgu prasību izvirzīšanu katrai kandidātvalstij. Ārlietu ministre arī sacīja, ka izsvērta Valodas likuma parakstīšana, kas atbilstu ES sabiedrības principiem, dotu vēl vienu pozitīvu impulsu Latvijas uzaicināšanai uz sarunām par iestāšanos organizācijā.
Valsts prezidente izteica cerību Somijas ārlietu ministrei, ka A.Šķēlem ātri izdosies sastādīt efektīvu valdību, kas varēs risināt tos jautājumus, kas valstij aktuāli, arī ES kontekstā, un tādējādi nākotnē kļūstot par līdzinieci starp ES valstīm.T.Halonena apsveica Latvijas veikumu kopš neatkarības atgūšanas un uzsvēra, ka valsts īstenojusi lielas pārmaiņas.
Valsts prezidente pauda viedokli, ka Latvijai kā suverēnai valstij ir tiesības pieņemt tādu Valodas likumu, kas aizsargā latviešu valodu kā valsts valodu, bet tam jāatbilst arī starptautiskajiem standartiem.
V.Vīķe-Freiberga un T.Halonena runāja par mazo Eiropas valstu un nāciju identitātes stiprināšanu, veidojot vienoto Eiropu. T.Halonena kā ES prezidējošās valsts pārstāve apstiprināja, ka Latvija arī turpmāk var sagaidīt atbalstu no ES latviešu valodas apmācībai un attīstībai.