Labdarības projekts "Pils eņģelis"

Labdarības projekts „Pils eņģelis” norisinājās Ziemassvētku laikā 2008. gadā, un tā iniciators bija SIA „Jelgavas Pils aptieka" salons "Pils putns". To atbalstīja arī Jelgavas pašvaldība un Latvijas Lauksaimniecības universitāte. Projekta mērķis bija labdarības atbalstīšana un popularizēšana, aicinot padomāt, ka ik dienu varam kādam palīdzēt, esot līdzās ar gaišām domām, sirsnīgu smaidu, jaukiem vārdiem un labiem darbiem.

Iesaistoties šajā projektā 2008. gada nogalē, Lilita Zatlere vēlējās padarīt priecīgāku Jelgavas pilsētas slimnīcas Bērnu nodaļas pacientu uzturēšanos slimnīcā laikā Ziemassvētkos. Divu mēnešu laikā Jelgavas pašvaldības skolas un pirmsskolas izglītības iestādes, kā arī Jelgavas iedzīvotāji un viesi savāca vairāk nekā 1700 pašdarinātu eņģeļu figūriņu, kurus Valsts prezidents un Lilita Zatleres kundze pasniedza mazajiem Bērnu nodaļas pacientiem.

Kā atzinusi Lilita Zatleres kundze: „Ziemassvētki ir laiks, kad eņģeļi nolaižas uz zemes, jo viņi zina, ka ziemas tumšajā laikā jānāk pie cilvēkiem, lai sniegtu labestību. Eņģeļi ir mīlestības vēstneši, kas ierodas pie mums, lai pateiktu – vienmēr ir kāds, kas jūs mīl.”

Labdarības projekts "Pils eņģelis"
Labdarības projekts "Pils eņģelis"