Skolu XXV Vispārējie latviešu dziesmu un XV deju svētki

Pēc tikšanās 2011.gada 18.jūlijā ar kultūras ministri Sarmīti Ēlerti, Valsts prezidents atsaucās ministres aicinājumam un kļuva par XXV Vispārējo latviešu dziesmu un XV deju svētku patronu.  XXV Vispārējie latviešu dziesmu un XV deju svētki notiks 2013.gada vasarā.

2012.gada 14.maijā Valsts prezidents Andris Bērziņš piedalījās Dziesmu un deju svētku 1.padomes sēdē, kurā tika izraudzīti Dziesmu un deju svētku padomes priekšsēdētāju padomes locekļi, apstiprināts nākamo svētku Mākslinieciskās padomes nolikums, diskutēts par XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku norises laiku un vietām, kā arī klātesošie tika iepazīstināti ar kopējās Svētku programmu un koncepciju.

Skolu XXV Vispārējie latviešu dziesmu un XV deju svētki

Dziesmu un deju svētku padome ir konsultatīva institūcija, kuras darbības mērķis ir sekmēt Dziesmu un deju svētku procesa ilgtspēju un tradīcijas tālāknodošanu. Tās sastāvu apstiprina uz pieciem gadiem, un padomes uzdevumi ir noteikti Dziesmu un deju svētku likumā.

2013. gada 13. martā Valsts prezidents Andris Bērziņš tikās ar kultūras ministri Žanetu Jaunzemi-Grendi, lai pārrunātu jautājumus, kas skar gatavošanos XXV Vispārējiem latviešu dziesmu un XV deju svētkiem, kā arī plānotos pasākumus, atzīmējot Latvijas 100.dibināšanas gadadienu 2018.gadā.

Skolu XXV Vispārējie latviešu dziesmu un XV deju svētki

XXV Vispārējie latviešu dziesmu un XV deju svētki notika 2013. gada vasarā. Valsts prezidents Andris Bērziņš pirms svētkiem 30. jūnijā tikās ar virsdiriģentiem un virsvadītājiem. Svētku norises laikā Valsts prezidents apmeklēja svētku atklāšanas pasākumu, gājienu, kā arī noslēguma koncertu, uz kuru devās kopā ar Vācijas prezidentu Joahimu Gauku un viņa kundzi Danielu Štātu. 

Lai pārrunātu aizvadīto Dziesmu un deju svētku norisi, 2013. gada 9. septembrī, pēc Valsts prezidenta Andra Bērziņa iniciatīvas notika Valsts prezidenta un Latvijas Nacionālā kultūras centra direktores Daces Melbārdes tikšanās.

Savukārt 2014. gada 20.februārī Valsts prezidents Andris Bērziņš tikās ar kultūras ministri Daci Melbārdi, lai pārrunātu Latvijas Republikas proklamēšanas simtgades (2018.gadā) sagatavošanas gaitu. Valsts prezidents pauda atbalstu un gatavību iesaistīties Latvijas simtgades Dziesmu svētku sagatavošanas procesā.

2015.gada 24.februārī Valsts prezidents Andris Bērziņš tikās ar XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku organizatoriem, lai pārrunātu šovasar gaidāmo svētku sagatavošanas gaitu un programmu. Iepazīstoties ar paveikto un svētku norises programmas plāniem, Valsts prezidents pateicās skolu jaunatnes svētku organizatoriem par paveikto un novēlēja izdošanos arī vērienīgā pasākuma norises laikā.

Saistītās ziņas:

Valsts prezidents pauž gandarījumu par Latvijas gatavošanos skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem
Valsts prezidents pauž atbalstu un gatavību iesaistīties Latvijas simtgades Dziesmu svētku sagatavošanas procesā
Foto: Tikšanās ar kultūras ministri Daci Melnbārdi
Valsts prezidents aicina ņemt vērā atziņas par aizvadītajiem Dziesmu un deju  svētkiem
Foto: Tikšanās ar Latvijas Nacionālā kultūras centra direktori Daci Melbārdi
Valsts prezidenta uzruna XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku noslēguma koncertā "Līgo!"
Video: Valsts prezidenta uzruna XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku noslēguma koncertā "Līgo!"
Foto: Latvijas un Vācijas prezidents apmeklē Dziesmu un deju svētku noslēguma  koncertu
Video: Valsts prezidents piedalās Dziesmu un deju svētku gājienā
Foto: Valsts prezidents piedalās Dziesmu un deju svētku gājienā
Video: Valsts prezidents atklāj Dziesmu un Deju svētkus
Tikšanās ar XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku virsdiriģentiem un virsvadītājiem
Video: Tikšanās ar XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku virsdiriģentiem un virsvadītājiem
Valsts prezidents ar kultūras ministri pārrunā Dziesmu un deju svētku norisi
Foto: Tikšanās ar kultūras ministri Žanetu Jaunzemi-Grendi
Foto: Dalība Dziesmu un deju svētku padomes pirmajā sēdē
Tikšanās laikā ar kultūras ministri pārrunā Nacionālās identitātes un sabiedrības integrācijas pamatnostādņu tapšanu
Foto: Tikšanās ar kultūras ministri Sarmīti Ēlerti