Talka

2011.gada 7.novembrī Valsts prezidents Andris Bērziņš tikās ar Lielās Talkas organizatoriem. Turpinot iepriekšējā Valsts prezidenta

aizsākto tradīciju, Valsts prezidents Andris Bērziņš piekrita kļūt par Lielās Talkas patronu. Valsts prezidents atzīmēja, ka turpmāk Lielās Talkas mērķiem un uzdevumiem būtu vairāk jākoncentrējas uz sakoptas dzīves vides un telpas veidošanu, vienlaikus veicinot sabiedrības līdzatbildību par tīru vidi savā apkārtnē visa gada garumā, ne tikai ar kampaņveidīgu pasākumu palīdzību.

Talka

2012.gada 23.martā Valsts prezidents Andris Bērziņš piedalījās Lielās talkas koordinatoru sanāksmē, aicinot ikvienu Latvijas iedzīvotāju rūpēties par kārtību un tīrību savas mājas un sava īpašuma apkārtnē ne tikai Lielajā Talkā, bet arī ikdienā.

2012.gadā 21.aprīlī norisinājās Lielā Talka, kurā Valsts prezidents kopā ar Valsts prezidenta kancelejas darbiniekiem  no

kārkliem veidoja aizsargsienas Gausajā jūdzē - tā nostiprinot jūras krastu un panākot, ka dabas stihijās, īpaši stiprās vēja brāzmās, netiek izskalots jūras krasts.

Talka

Pēc Lielās Talkas organizatoru apkopotajiem datiem, 21. aprīlī ir savāktas 3118 tonnas atkritumu, kas ir par nepilnām piecsimts tonnām vairāk nekā pērn. Šogad bijusi ievērojami lielāka iedzīvotāju aktivitāte nekā visus iepriekšējos gadus - Lielajā Talkā piedalījušies 210 000 iedzīvotāju, no kuriem aktīvākais reģions bijis Vidzeme, otrā vietā ierindojas Latgale, pēc tās seko Zemgale, bet ievērojami mazāks skaits talcinieku bijis Kurzemes reģionā.

Savukārt 2012.gada 24.maijā Valsts prezidents Andris Bērziņš  Rīgas pilī tikās ar Lielās Talkas organizatoriem un atbalstītājiem, lai

pateiktos visiem par nozīmīgo ieguldījumu un pašaizliedzīgo darbu šī gada Lielās Talkas organizēšanā un koordinēšanā. 

Gatavojoties 2013.gada Lielajai Talkai, Valsts prezidents 2013.gada 15.februārī tikās ar Lielās Talkas organizatoriem, lai pārrunātu paveiktos sagatavošanās darbus. Valsts prezidents izteica atzinību par šā gada Lielās Talkas saukli „Tīra Latvija sākas tavā galvā”, kā arī rosināja domāt arī par tās Latvijas iedzīvotāju auditorijas uzrunāšanu, kuri dzīvo citā informatīvā telpā un ikdienā komunicē citā valodā, jo mērķis – sakopta Latvija – visiem ir kopīgs.

Savukārt pašā Lielās Talkas dienā Andris Bērziņš talkoja Cēsīs, kopā ar Valsts prezidenta kancelejas darbiniekiem un cēsiniekiem iekārtojot pastaigu takas uz Gauju.

Pēc Lielās Talkas organizatoru apkopotajiem datiem, 2013. gadā piedalījās ap 85 000 cilvēku. Oficiāli bija pieteiktas 1357 talkošanas vietas, taču pirmo reizi Lielās Talkas vēsturē reģistrēto talkošanas vietu skaits pārsniedza atzīmēto piesārņoto vietu skaitu.

2014. gada 7.janvārī Valsts prezidents Andris Bērziņš tikās ar Lielās Talkas organizatoriem, lai pārrunātu šī gada talkas norises plānus un ieceres, kā arī paustu savu kā Lielās Talkas patrona redzējumu par tās sasniedzamajiem mērķiem.

2014.gada 26. aprīlī Valsts prezidents Andris Bērziņš kopā ar Kanādas ārlietu ministru Džonu Bērdu piedalījās Lielajā Talkā un stādīja mežu Baltijas jūras krastā pie Tūjas.

2014. gada 8.decembrī Valsts prezidents Andris Bērziņš tikās ar Lielās Talkas organizatoriem un atbalstītājiem, lai kopīgi pārrunātu līdzšinējo veikumu Latvijas vides sakārtošanā un nākamās talkas norisi, kas notiks 2015. gada 25. aprīlī.

2015.gada 25.aprīlī sakopšanas un apzaļumošanas talkas ietvaros Lielās Talkas patrons Valsts prezidents Andris Bērziņš kopā ar Valsts prezidenta kancelejas darbiniekiem un viņu ģimenes locekļiem stādīja kokus un košumkrūmus Raunas parkā pie Raunas skolas.

Savukārt 2015.gada 6.maijā Valsts prezidents Andris Bērziņš tikās ar Lielās Talkas organizatoriem un atbalstītājiem, lai pateiktos viņiem par nozīmīgo darbu un ieguldījumu, ko viņi veic mūsu zemes sakopšanas labā. 

Lielās Talkas ideja ir balstīta uz brīvprātīgu līdzdalību vides sakopšanā, radot saliedētību, pozitīvismu un labi padarīta darba sajūtu. Lielās Talkas idejas autore ir rakstniece Anna Žīgure, bet pati ideja aizgūta no igauņiem, kas vides sakopšanu visas valsts mērogā pirmoreiz rīkoja 2008. gada 3. maijā.  

Vairāk: 
www.talkas.lv

Saistītās ziņas:

Foto: Tikšanās ar projekta "Lielā Talka" organizatoriem un atbalstītājiem
Foto un video: Valsts prezidents piedalās Lielajā Talkā
Foto: Tikšanās ar projekta "Lielā Talka" organizatoriem un atbalstītājiem
Foto: Dalība Lielajā Talkā 2014
Foto: Dalība Lielajā Talkā 2013
Valsts prezidents pauž atbalstu „Lielajai Talkai”
Foto: Tikšanās ar Valsts prezidenta patronāžas projekta „Lielā Talka” dalībniekiem
Valsts prezidents arī šogad būs Lielās Talkas patrons
Foto: Tikšanās ar „Lielā Talka” organizatoriem
Foto: Tikšanās ar projekta „Lielā Talka” organizētājiem un dalībniekiem
Foto: Dalība Lielajā Talkā
Video: Valsts prezidents piedalās Lielajā Talkā 21/04/2012
Valsts prezidents talciniekiem vēl strādātprieku un patiesu vēlmi padarīt Latviju skaistāku
Valsts prezidents aicina ikvienu piedalīties Lielajā Talkā 21.aprīlī
Foto: Dalība "Lielās talkas" koordinatoru sanāksmē
Video: Valsts prezidenta uzruna Lielās talkas koordinatoru sanāksmē 23/03/2012
Valsts prezidents piekrīt būt par Lielās Talkas patronu
Foto: Tikšanās ar Lielās Talkas organizatori Vitu Jaunzemi