Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu

Valsts apbalvojumu pasniegšanas svinīgā ceremonija 1.maijā


Triju Zvaigžņu ordeņa, Viestura ordeņa un Atzinības krusta pasniegšanas svinīgā ceremonija notiks 1.maijā plkst. 14:00 Rīgas pils Ģerboņu zālē.

 

Mediju pārstāvjus, kuri vēlas atspoguļot ceremoniju, lūdzam ierasties Preses dienestā līdz plkst. 13:40. Lūgums ievērot pasākuma apģērba etiķeti - uzvalks kungiem un lietišķs kostīms dāmām.
 
Mediju pārstāvjus, kuriem nav Valsts prezidenta kancelejas Preses dienesta izsniegtas pastāvīgās akreditācijas, lūdzam iepriekš pieteikt savu dalību šajā pasākumā!

Par Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieri tiks iecelti:

 par izcilu Tēvijas mīlestību, par nozīmīgo mūža ieguldījumu Latvijas skolu vēstures pētniecībā skolu vēsturnieks, vēstures zinātņu doktors Alfrēds Staris
 
par mūža ieguldījumu bioloģijas zinātnes attīstībā, īpaši sūnu floras pētniecībā Latvijā, sūnu floras terminoloģijā, izplatības kartēšanā un aizsardzībā Latvijas Valsts mežzinātnes institūta „Silava” vadošā pētniece, botāniķe un brioloģe, bioloģijas doktore Austra Āboliņa
 
par 54 darba mūža gadu nozīmīgo ieguldījumu pedagoģiskajā darbā un kvalitatīvas izglītības nodrošināšanā Kandavas internātvidusskolas direktore, latviešu valodas un literatūras skolotāja Aija Blitte
 
par nopelniem kultūras darbā un nozīmīgo radošo devumu Latvijas mākslā gleznotāja Inta Celmiņa
 
par nopelniem un lielo personīgo ieguldījumu dejas kā mākslas attīstībā Latvijā horeogrāfs, deju grupas un skolas „Dzirnas” dibinātājs un mākslinieciskais vadītājs, Vispārējo latviešu dziesmu un deju svētku virsvadītājs Agris Daņiļevičs
 
par nopelniem Latvijas un Šveices kultūras sakaru veicināšanā un ilggadējo un pašaizliedzīgo darbu, rūpējoties par Raiņa un Aspazijas muzeju Kastaņolā Lugānas pilsētas Šveicē Vēstures arhīva direktors Antonio Džili
 
par mūža ieguldījumu tenisa sporta attīstībā un popularizēšanā Latvijā un vairāku jauno tenisistu paaudžu audzināšanā ilggadējais Liepājas sporta skolas tenisa treneris Edgars Ernestsons
 
par lielo personīgo un nesavtīgo ieguldījumu sabiedriskajā darbā, par sevišķiem nopelniem bērnu un jauniešu ar īpašām vajadzībām integrēšanā sabiedrībā sabiedriskā darbiniece, integratīvā mākslas festivāla „Nāc līdzās” idejas autore, organizatore, deju skolotāja un horeogrāfe Sarma Freiberga
 
par lielo personīgo ieguldījumu sabiedriskajā darbā un nozīmīgo radošo darbību Latvijas lauku reģionos sabiedriskā darbiniece, biedrības „Latvijas Lauku sieviešu apvienība” padomes priekšsēdētāja Rasma Freimane
 
par nopelniem daudzpusīgas un labi sistematizētas skaņu ierakstu kolekcijas veidošanā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas fonotēkā un nozīmīgu ieguldījumu Latvijas mūziķu un mūzikas vēsturnieku izglītībā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas fonotēkas vecākais bibliotekārs, muzikologs, mūzikas pedagogs, ilggadējais docētājs Juris Griņevičs
 
par 50 darba mūža gadu ieguldījumu pedagoģiskajā darbā, nozīmīgo radošo devumu mācību līdzekļu izveidē un nopelniem sabiedrības integrācijas procesā Latvijā ilggadējā Rīgas 40.vidusskolas direktore Gaļina Jefremova
 
par būtisku radošo devumu latviešu skatuviskās dejas attīstībā, par nozīmīgo ieguldījumu latviešu tautas dejas popularizēšanā un tautisko tradīciju saglabāšanā, Dziesmu un deju svētku tradīcijas saglabāšanā un jauniešu estētiskajā audzināšanā Tautas deju ansambļa „Dancis” ilggadējais mākslinieciskais vadītājs, horeogrāfs, Latvijas Kultūras akadēmijas prorektors administratīvajā saimnieciskajā darbā Rolands Juraševskis
 
par ieguldījumu skolu jaunatnes izglītībā un nacionāli patriotiskajā audzināšanā un novadu vēstures pētīšanas darbā, lauku sētu sakoptības veicināšanā un popularizēšanā Saldus novada Druvas vidusskolas direktora vietniece projektu darbā, matemātikas skolotāja, Latvijas Mazpulku organizācijas padomes priekšsēdētāja Ilze Kļava
 
par nopelniem jaunās mākslinieku paaudzes izglītībā un mākslas pedagogu sadarbības veicināšanā Latvijā un ārvalstīs, Liepājas teātra mākslinieciskajā attīstībā un teātra ēkas vēsturiskā interjera saglabāšanā mākslinieks, Liepājas Universitātes profesors Aldis Kļaviņš
 
par izcilu Tēvijas mīlestību, par 55 darba mūža gadu nozīmīgu ieguldījumu sporta attīstībā Latvijā modernās pieccīņas sporta veida aizsācējs un pamatlicējs Latvijā, ilggadējais modernās pieccīņas treneris Ainars Eglons Leja
 
par nopelniem kultūras darbā, par vairāk nekā 42 gadu spilgtu un neaizmirstamu devumu čella mūzikas mākslā un tā popularizēšanā Latvijā un pasaulē čelliste, Latvijas Nacionālās operas orķestra čellu grupas māksliniece, koncertmeistare Maija Prēdele
 
par nopelniem un radošu veikumu kultūras darbā Latvijas lauku reģionā, par neatlaidīgu, mērķtiecīgu un profesionāli pamatotu darbību sava novada sabiedrības ētisko un estētisko vērtību veidošanā kultūras darbiniece, Balvu Tautas teātra mākslinieciskā vadītāja, Tautas teātra jauniešu studijas režisore Vaira Resne
 
par nopelniem suitu kultūras mantojuma saglabāšanā un popularizēšanā, panākot suitu kultūrtelpas iekļaušanu UNESCO Pasaules nemateriālās kultūras mantojuma sarakstā Alsungas novada domes priekšsēdētājs, suitu kopienas sabiedriskais un kultūras darbinieks, biedrības „Suitu novads” dibinātājs un valdes priekšsēdētājs Grigorijs Rozentāls
 
par lielo personīgo ieguldījumu orientēšanās sporta attīstībā un popularizēšanā Latvijā, orientēšanās sporta izaugsmes veicināšanā par tautas sportu un veselīga dzīvesveida popularizēšanu sabiedrībā ilggadējais Latvijas Orientēšanās federācijas prezidents, sabiedriskais darbinieks Rodrigo Slaviņš
 
par ieguldījumu Latvijas valsts vēstures dokumentēšanā Trešās Atmodas laikā un pēc Latvijas valsts neatkarības atjaunošanas dokumentālo filmu operators un režisors Raits Valters
 
par lielo personīgo ieguldījumu kultūras mantojuma saglabāšanā, sakrālo mēbeļu izgatavošanā un kristīgo baznīcu interjeru izveidē Latvijā un jaunatnes profesionāli ētiskajā audzināšanā Rīgas Amatniecības vidusskolas Koka mākslas un metālmākslas nodaļas vadītājs, pedagogs, stila mēbeļu meistars un eksperts Arvīds Verza
 
par lielo personīgo ieguldījumu Latvijas sporta notikumu dokumentēšanā, popularizēšanā un nodošanā nākamajām paaudzēm sporta fotogrāfs Zigismunds Zālmanis
 
par izcilu Tēvijas mīlestību, par mūža ieguldījumu izglītības un novadpētniecības darbā, par nozīmīgo devumu Latvijas vēstures, īpaši Latvijas armijas vēstures pētniecībā un vēstures liecību nodošanā jaunākajām paaudzēm ilggadējais Gulbenes novada Litenes pamatskolas direktors, latviešu valodas un literatūras skolotājs, vēstures pētnieks un sabiedriskais darbinieks Jānis Zvaigzne
 
par izcilu Tēvijas mīlestību, nozīmīgo ieguldījumu sava novada vēstures izpētē un popularizēšanā daudzu gadu garumā, dodot lielu ieguldījumu kopējā Latvijas vēstures veidošanā Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja vadošais pētnieks Indulis Zvirgzdiņš

Ar Triju Zvaigžņu ordeņa Zeltītu goda zīmi tiks apbalvots:

par nopelniem Latvijas neatkarības atjaunošanas periodā un sabiedriskajā darbā Latvijas savienības „Černobiļa” valdes priekšsēdētāja vietnieks, viceprezidents Māris Šops

Par Viestura ordeņa virsnieku tiks iecelts:

par militāriem nopelniem, lielo personīgo ieguldījumu valsts aizsardzības spēju attīstībā, pašaizliedzīgu un priekšzīmīgu dienestu Nacionālajos bruņotajos spēkos Latvijas Republikas Aizsardzības ministrijas Nacionālo bruņoto spēku Apvienotā štāba Operatīvās plānošanas departamenta priekšnieks, pulkvežleitnants Imants Ziediņš

Par Viestura ordeņa kavalieri tiks iecelti:

par pašaizliedzīgu, augsti profesionālu un priekšzīmīgu dienestu Nacionālajos bruņotajos spēkos, lielo personīgo ieguldījumu Sauszemes spēku 1.kājnieku bataljona attīstībā un pilnveidē, neatsveramu ieguldījumu karavīru profesionālajā apmācībā un audzināšanā Nacionālo bruņoto spēku Sauszemes spēku Kājnieku brigādes1.kājnieku bataljona štāba Operatīvās nodaļas priekšnieks, kapteinis Vasīlijs Gračovs
 
par pašaizliedzīgu un augsti profesionālu dienestu, lielu personīgo ieguldījumu sarežģītu un bīstamu ugunsgrēku dzēšanā un cilvēku glābšanā, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta prestiža celšanā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieka vietnieks, Dienesta nodaļas priekšnieks, kapteinis Andrejs Vasiļevskis
 
par militāriem nopelniem, drosmi un varonību, piedaloties trijās starptautiskajās operācijās, par pašaizliedzīgu un priekšzīmīgu dienestu un Latvijas valsts armijas teicamu pārstāvēšanu ārvalstīs Nacionālo bruņoto spēku Sauszemes spēku Kājnieku brigādes 2.kājnieku bataljona štāba Operatīvās nodaļas virsnieks, kapteinis Aivars Vilciņš

Ar Viestura ordeņa Zeltītu goda zīmi tiks apbalvots:

par lielu personīgo ieguldījumu Nacionālo bruņoto spēku un Zemessardzes veidošanā un attīstībā, augsti profesionālu, priekšzīmīgu un pašaizliedzīgu dienestu, dalību sešās starptautiskajās operācijās Zemessardzes 3.zemessardzes novada 54.inženiertehniskā bataljona Nesprāgušas munīcijas neitralizēšanas rotas 2.nesprāgušas munīcijas neitralizēšanas vada 6.nesprāgušas munīcijas neitralizēšanas grupas komandieris, štāba virsseržants Edgars Kikors

Par Atzinības krusta virsnieci tiek iecelta:

par nopelniem valsts darbā, par augsti profesionālu un kvalitatīvu Latvijas interešu aizstāvību Eiropas Cilvēktiesību tiesā Ministru kabineta pārstāve starptautiskajās cilvēktiesību institūcijās Inga Reine

Par Atzinības krusta kavalieri tiks iecelti:

par uzticīgu un uzcītīgu kalpošanu pašvaldības dienestā, par ilggadēju radošu darbību civilstāvokļa aktu reģistrācijas tiesiskuma nodrošināšanā un ieguldījumu ģimenes kā vērtības prestiža celšanā Kuldīgas novada pašvaldības Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Vija Rožkalna
 
par nopelniem medicīnas darbā, par ilggadēju un pašaizliedzīgu ieguldījumu ķirurģiskās stomatoloģijas attīstībā Latvijā un jauno stomatologu izglītībā Rīgas Stradiņa universitātes Mutes, sejas un žokļu ķirurģijas katedras docente, medicīnas doktore Marina Sevastjanova
 
par nopelniem izglītības darbā, par lielo personīgo ieguldījumu Latgales reģiona un Balvu novada novadpētniecības darbā, kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanā un jaunatnes nacionāli patriotiskajā audzināšanā ilggadējā Balvu Valsts ģimnāzijas vēstures skolotāja, vēsturniece un novadpētniece Irēna Šaicāne
 
par lielo personīgo ieguldījumu Latvijas valsts finanšu sistēmas attīstībā un uzticīgu un uzcītīgu kalpošanu valsts dienestā Latvijas Republikas Finanšu ministrijas Finanšu vadības un metodoloģijas departamenta vecākais eksperts Jānis Šints
 
par nesavtīgu mūža ieguldījumu medicīnas darbā Liepājas „Piejūras slimnīcas” Onkoloģiskās klīnikas citoloģijas laboratorijas vadītāja, onkoloģe, citoloģe Helēna Biruta Štāle

Birkas:


Citas ziņas