Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu

Valsts prezidents: Latviju un Gruziju saista mūsu valstu un tautu draudzība un savstarpēja sapratne


alternative text
“Mūsu valstu un nāciju likteņos ir daudz kopīga – esam piedzīvojuši padomju okupācijas jūgu, reizē atguvām valstisko neatkarību, bet pēdējās desmitgadēs sastopamies ar līdzīgiem izaicinājumiem un tos pārvaram. Mana dalība šajās svinībās ir apliecinājums mūsu valstu un tautu draudzībai un savstarpējai sapratnei,” uzsvēra Valsts prezidents Raimonds Vējonis,

sestdien, 2018. gada 26. maijā, uzrunājot klātesošos Gruzijas simtgadei veltītajā svinīgajā pasākumā Brīvības laukumā Tbilisi.

Raimonds Vējonis atzīmēja, ka, sagaidot valsts simtgadi, Gruzija var lepoties ar progresīvu konstitūciju un sekmīgu demokrātiju, ar spēcīgu likuma varu un parlamentu, kas pārstāv tautas gribu dzīvot brīvā, mūsdienīgā valstī, cienot cilvēktiesības un taisnīgumu. Tie ir sasniegumi, kurus ir būtiski novērtēt un svinēt.

Savukārt piedaloties apaļā galda diskusijā “Sadarbība labklājībai – nākamā gadsimta stratēģija” Gruzijas parlamentā, Valsts prezidents uzsvēra: “Vēsturiskās saiknes, kopējās Eiropas vērtības un kopējās intereses veido stabilu pamatu attiecībām starp mūsu valstīm. Latvija vienmēr ir atbalstījusi Gruzijas Eiropas un eiroatlantiskos centienus”.

Valsts prezidents arī atzinīgi novērtēja Gruzijas paveikto reformu procesā un uzsvēra, ka Latvija turpinās atbalstīt Gruziju ceļā uz tiesiskumu un taisnīgumu. Un Latvija turpinās atbalstīt Gruzijas suverenitāti un teritoriālo integritāti

Dienas noslēgumā Valsts prezidents apmeklēs Nacionālo jauniešu pili, kur vēros uzvedumu par Gruzijas pirmās neatkarības deklarācijas parakstīšanu, kā arī apmeklēs svinīgo koncertu par godu Gruzijas valsts simtgadei Gruzijas valsts operā un teātrī “Zakaria Paliashvili”.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis no 2018. gada 25. maija līdz 28. maijam darba vizītes ietvaros apmeklē Tbilisi, kur piedalās Gruzijas simtgadei veltītajos svinīgajos pasākumos.

FOTO: Gruzijas prezidenta kanceleja

Saistītais saturs:


Citas ziņas