Lai varētu jums piedāvāt labāku saturu, lapā tiek izmantotas sīkdatnes. Apmeklējot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai.
Sapratu

Valsts prezidents piedalās Golodomora 85. gadadienai veltītajos piemiņas pasākumos Ukrainā


alternative text
Valsts prezidents Raimonds Vējonis 2018. gada 24. novembrī piedalījās Golodomora* 85. gadadienai veltītajos piemiņas pasākumos Ukrainā, paužot nosodījumu Staļina laika padomju represijām pret Ukrainas tautu.

“Manai vizītei Ukrainā ir simboliska nozīme. Šodien, 85. gadadienā kopš traģiskajiem notikumiem, mēs pieminam Golodomora upurus. Latvija, tāpat kā Ukraina, cieta no Staļina režīma noziegumiem. Mēs atbalstām Ukrainas centienus panākt vēsturisko taisnīgumu un panākt starptautisku genocīda pret Ukrainas tautu nosodījumu. Jau 2008. gadā Latvija atzina Golodomoru par genocīdu pret Ukrainas tautu,” uzsvēra Raimonds Vējonis, uzrunājot klātesošos Golodomora piemiņas forumā “Ukraine remembers, the World Acknowledges”.

Pēc foruma Valsts prezidents un Ukrainas prezidents, kā arī citas amatpersonas apmeklēja Golodomora piemiņas memoriālu, kur nolika ziedus pie skulptūras “The Bitter Memory of Childhood”. Tāpat Valsts prezidents piedalījās aizlūgumā 1932.-1933. gada bada upuru piemiņai.

Valsts prezidents Raimonds Vējonis no 23. novembra līdz 25. novembrim oficiālā vizītē apmeklē Ukrainu.

*Golodomors bija masveida bads Ukrainā 1932.-1933. gadā, kas iestājās, padomju varas iestādēm atņemot pārtiku Ukrainas zemniekiem. Šīs Staļina laika represijas bija vērstas pret Ukrainas sabiedrības turīgāko daļu ar mērķi iznīcināt “ukraiņu nacionālismu” un vēlmi pēc lielākas pašnoteikšanās. Bada rezultātā pēc dažādām aplēsēm bojā gāja 3,5-7,5 miljoni ukraiņu. 2008. gadā Saeima atzina Golodomoru par genocīdu pret Ukrainas tautu.

Saistītais saturs:


Citas ziņas