Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga šodien, 18.novembrī, turpina saņemt apsveikumus Latvijas iedzīvotājiem valsts svētkos no ārvalstu vadītājiem un organizācijām. Apsveikumus sūtījuši: Čehijas prezidents Vaclavs Klauss (Vaclav Klaus), Austrijas prezidents Heincs Fišers (Heinz Fischer), Somijas prezidente Tarja Halonena (Tarja Halonen), Krievijas prezidents Vladamirs Putins (Vladimir Putin), Zviedrijas karalis Kārlis Gustavs XVI (Carl Gustav XVI), ANO ģenerālsekretārs Kofi Anans (Kofi Annan), Pakistānas Islamiskās republikas prezidents Pervezs Mušarafs (Pervez Musharraf), Indijas prezidents Abduls Kalams (Abdul Kalam), Grieķijas prezidents Karolos Papulias (Karolos Papoulias), Šveices prezidents Zamuels Šmids (Samuel Šchmid), Itālijas prezidents Karlo Čampi (Carlo Azeglio Ciampi), Katāras emīrs Tamims Bin Hamads Al-Tani (Tamim Bin Hamad Al-Thani), Omānas sultāns Kabos Bin Saids (Qaboos Bin Said), Maldivu republikas prezidents Maumons Abduls Gaijoms (Maumoon Abdul Gayoom).
Lietuvas prezidents Valds Adamkus (Valdas Adamkus) raksta, ka “vēstures gaitā gan Lietuva, gan Latvija ne vienu reizi vien ir piedzīvojušas traģiskus notikumus, taču tās vienmēr ir atradušas spēkus atgūties un aizstāvēt savu brīvību un neatkarību.
Tā bija 1918.gadā un 1990.gadā. Šodien Eiropas Savienībā un NATO atkal esam kopā. Tātad šie Latvijas valsts svētki ir arī visas Lietuvas tautas svētki. Par godu tiem mūsu pilsētās uzvīsies Lietuvas karogi. Neaizmirsīsim un nepazaudēsim šo garīgo kopīgās nākotnes pamatu.
Sveicu valsts svētkos, un no visas sirds novēlu vislabākos panākumus Jūsu tautai, valstij un visiem Latvijas cilvēkiem.”
Sirsnīgs sveiciens saņemts arī no Francijas prezidenta Žaka Širaka (Jacques Chirac), kurš uzsver Latvijas kultūras festivāla “Pārsteidzošā Latvija” pārliecinošās sekmes, Francijas iedzīvotājus iepazīstinot tuvāk ar Latvijas kultūru un palīdzot veidot ciešākus abu valstu iedzīvotāju kontaktus. Viņš arī uzsver V.Vīķes-Freibergas oficiālās vizītes nozīmi, paverot jaunu lappusi Latvijas-Francijas valstu politisko, ekonomisko un kultūras saišu padziļināšanā.
Vācijas prezidenta Horsta Kēlera (Horst Kohler) vēstulē rakstīts, ka “mēs, vācieši, ļoti priecājamies par Latvijas sasniegumiem Eiropas saimē. Latvijas tauta ir ieguldījusi lielu darbu, ko es vērtēju ar ārkārtīgi dziļu respektu, lai politiski un ekonomiski pārveidotu un modernizētu savu valsti.”
Romas Katoļu baznīcas pāvests Benedikts XVI, aizlūdzot par Latvijas un tās cilvēku labklājību, raksta, ka “šajā priecīgajā Jūsu nācijas dienā nosūtu sirsnīgus sveicienus un laba vēlējumus Jums un Latvijas tautai”.
Ukrainas prezidents Viktors Juščenko (Victor Jushchenko), sveicot Latviju tās proklamēšanas dienā, ir pārliecināts par to, ka abu valstu attiecības turpinās gūt arvien jaunu saturu, lai stiprinātu Eiropas mieru, stabilitāti un demokrātiju.
Īrijas prezidente Mērija Maklīze (Mary McAleese) atrakstījusi sirsnīgu apsveikuma vēstuli Latvijai īru valodā.
Ķīnas prezidents Hu Dziņtao (HU Jintao) ir gandarīts, ka pēdējo gadu laikā abu valstu sadarbība ir dinamiski vērsusies plašumā, un izsaka cerību, ka abpusēji auglīgie kontakti turpinās attīstīties.