Š.g. 8.novembrī, lasītāju rokās kā dāvana valsts svētkos nonāks Valsts prezidenta kancelejas un izdevniecības „Žurnāls Santa” veidotais Latvijas 90.gadadienai veltītais jubilejas žurnāls „Es mīlu savu Latviju”.
„Es mīlu savu Latviju! Un tieši Latviju, nevis tikai „šo zemi” vai „šo valsti”. Tāpēc, ka Latvija ir viena, un nav godīgi mīlēt kādu daļu no tās – tikai labāko. Tas ir apmēram tāpat kā mīlēt māti tikai tad, kad viņa, saposusies un pacilāta, dodas uz garīgās mūzikas koncertu. Un nemīlēt, kad viņa ir nogurusi, vīlusies un dusmīga. .. Mēs uzrakstījām par Latviju. Par tās deviņdesmit mīlestības, sāpju, cerību un lepnuma gadiem,” visas radošās komandas vārdā žurnāla ievadā raksta galvenā redaktore Anna Peipiņa.
Izdevums veidots deviņās nodaļās, veltot vienu nodaļu katrai Latvijas desmitgadei – svarīgākajam šī laika posma politikā, ekonomikā, sportā, kultūrā, modē un sadzīvē. Noslēdzošā, 10.nodaļa, veltīta skatam rītdienā - Latvijas nākotnes vīzijai – idejām, mērķiem un iecerēm par to, ko Latvijai būtu jāpaveic nākamajos 90 gados.
Žurnāls tapis, sadarbojoties izdevniecības „Žurnāls Santa” radošajai komandai ar autoritatīvākajiem Latvijas vēsturniekiem. Šī sadarbība ļāva vēsturisko precizitāti savienot ar radošu, mūsdienīgu skatījumu uz daudziem gan labi zināmiem, gan arī maz izzinātiem notikumiem valsts vēsturē. Taču vislielākais akcents ir uz cilvēku atmiņām, dzīvesstāstiem un emocijām.
„Latvijas vēsture ir aprakstīta grāmatās un dokumentēta arhīvos. Taču tā ir mūsu vēstures mazākā daļa. Īstā Latvijas vēsture dzīvo mūsu vecāku un vecvecāku atmiņās, aculiecinieku stāstos par piedzīvoto un izjusto. Tā ir vēsture, ko mēs bieži vien nepierakstām un kas aiziet nebūtībā līdz ar cilvēku. Tādēļ Latvijas valsts 90. gadadienā aicinu lūgt saviem tēviem un mātēm, vectēviem un vecmāmiņām, paziņām un draugiem pastāstīt par to, kā bija. Filmējiet, pierakstiet, dokumentējiet! Tās ir nenovērtējamas zināšanas, kas jāsaglabā nākotnei, mūsu bērniem un viņu bērniem,” izdevuma ievadā raksta Valsts prezidents Valdis Zatlers.
Un žurnāla veidotāji ir centušies, lai vēsture būtu dzīva, lai tai būtu cilvēku sejas un balsis, viņu drosme un mīlestība. Pirms žurnāla tapšanas visos izdevniecības žurnālos tika publicēts aicinājums lasītājiem sūtīt savus, savu vecāku vai vecvecāku atmiņu stāstus, un ir saņemti vairāki desmiti emocionālu stāstu, no kuriem daudzi arī izmatoti šī izdevuma tapšanā.
Izdevumu pirmie ieraudzīs Latvijas 90.gadadienas svinību koncerta apmeklētāji Cēsīs, Liepājā, Jelgavā, Rēzeknē, un pēc tam arī Rīgā un citās pilsētās. Žurnāls tik dāvināts Latvijas 90. gadadienas pasākumu dalībniekiem, kā arī skolām un bibliotēkām.