Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga šodien oficiālās vizītes ietvaros Francijā tika uzņemta par Normandijas reģiona Avrančas (Avranches) pilsētas goda pilsoni. Prezidente izteica sirsnīgu pateicību par izrādīto augsto godu, jo Avrančas pilsēta cauri gadsimtiem ir kalpojusi par vienu no spēcīgākajiem Eiropas garīgās domas centriem.
Prezidente apskatīja Avrančas manuskriptu bibliotēku, kur glabājas kultūrvēsturiskas liecības no 4. gadsimta. Viņa uzsvēra, ka manuskripti visuzskatāmāk liecina par to, ka katra paaudze ir nesusi savu ieguldījumu Francijas un Eiropas garīgajā attīstībā, kas galu galā ir likusi pamatus šodienas jaunajai Eiropai. Prezidente pauda prieku par iespēju aplūkot Pjēra Abelāra manuskriptus, kura teoloģiskā nostāja bija atšķirīga no tolaik vispārpieņemtā un deva ieguldījumu teoloģiskās domas attīstībā.
Uzrunājot Lamanšas reģiona un Avrančas pilsētas pārstāvjus, prezidente pauda cerību, ka šodienas Eiropas nākotne arī tiks būvēta radošā procesā, kurā tiek cienīta domu un ideju dažādība. Tā kā Avrančas pilsēta bijusi nozīmīga arī Francijas revolūcijas laikā Valsts prezidente, nododot Avrančai sveicienus no Latvijas iedzīvotājiem, pieminēja, ka Francijas revolūcijas ideāli iedvesmoja arī Latvijas zemniekus sekot brālības, vienlīdzības un brīvības principiem.
Avrančas mērs G.Ujē (G.Huet) sacīja, ka Avrančai šī ir liela diena, jo tā uzņem Latvijas prezidenti, spožu personību par pilsētas goda pilsoni, bet reizē arī uzsver Latvijas kā jaunās dalībvalsts nozīmi jaunajā Eiropā. Viņš atzīmēja, ka, lai arī vēsture pēc Otrā pasaules kara ir bijusi sarežģīta, šodien viņš ir priecīgs sveikt Latviju Eiropā, jo arī Latvija nesīs savu ieguldījumu Eiropas nākotnē.
Lamanšas reģiona ģenerālpadomes prezidents senators J.-F.Legrands (J.-F.Legrand) vērsa uzmanību uz šodienas sadarbības iespējām starp Normandiju un Latviju dažādās jomās –jūras satiksmē un citos ekonomikas projektos, kā arī kultūras sadarbībā. Viņš uzsvēra, ka ir iespējas aktivizēt jūras ceļu, kas vienotu Normandiju un Latviju.
Apmeklējot Monsenmišelas (Mont-Saint-Michel) mēriju, pilsētu, kurā atrodas arī Monsenmišelas klosteris, prezidente pauda apbrīnu, ka pilsētiņa ar saviem 50 iedzīvotājiem spēj gadā piesaistīt tik pat daudz tūristu, cik Latvija kopumā. Viņa sacīja, ka tā ir iedvesma, pilsēta var kalpot Latvijas ierosmei tūrismu piesaistīšanā.