Diskusijā piedalīsies projekta „Inovatīvas skolu sistēmas struktūras īstenošanas izaicinājumi un iespējas” iniciatori SAKun „Microsoft Latvia”, izglītības un zinātnes ministre Tatjana Koķe, kā arī vairāki izglītības nozares un vairāku Latvijas lielo uzņēmumu pārstāvji.
Pasākuma dalībnieki iepazīsies ar SAK un „Microsoft Latvia” īstenotā pētnieciskā projekta „Inovatīvas skolu sistēmas struktūras īstenošanas izaicinājumi un iespējas” rezultātiem un piedāvātajiem risinājumiem vispārējās izglītības kvalitātes uzlabošanai un inovatīvo pārmaiņu ieviešanai. Projekta mērķis ir aktualizēt inovatīvas skolu sistēmas nepieciešamību Latvijā, identificējot barjeras tās īstenošanai un izstrādājot risinājumus to pārvarēšanai. Diskusijas laikā tiks prezentēti Latvijas izglītības nozares pārstāvju izstrādātie ierosinājumi izglītības kvalitātes uzlabošanai un inovāciju ieviešanai vispārējās izglītības sistēmā.
Pagājušā gada decembrī „Microsoft Latvia” sadarbībā ar SAK un Izglītības un Zinātnes ministriju (IZM) organizēja Izglītības Inovāciju forumu „Skola Latvijā”, kura ietvaros vairāk nekā 150 dalībnieki diskutēja par mācību procesa un mācību satura atbilstību mūsdienām un tehnoloģiju pielietojumu izglītībā. Atsaucoties forumā izskanējušiem secinājumiem, „Microsoft Latvia” turpināja sadarbību ar SAK, kā rezultātā forumā aizsāktās tēmas tika tālāk attīstītas. Līdz šodienai ir notikušas vairākas darba grupas ar izglītības nozares pārstāvjiem Rīgā un reģionos, ir veikta iedzīvotāju aptauja par izglītības satura modernizāciju un jauno tehnoloģiju ieviešanu, kā arī notikusi padziļināta izpēte trīs Latvijas skolu ikdienas darbā par jauno tehnoloģiju izmantošanu mācību procesā un citiem ar inovatīvu izglītību saistītiem jautājumiem.
Izglītības nozares pārstāvji Rīgā, Jēkabpilī, Valmierā un Ventspilī strādāja darba grupās, kas katrā tikšanās reizē padziļināti diskutēja par kādu no projekta ietvaros definētajām tēmām (mācību saturs, mācību process un skolotāju kvalifikācija jauno tehnoloģiju lietojuma un inovatīvas skolu sistēmas aspektā). Darba grupu mērķis bija analizēt inovatīvo skolu sistēmas nepieciešamību Latvijā, apzinot šķēršļus un izstrādājot risinājumus barjeru pārvarēšanai.
Galveno darba grupu secinājumu vidū jāmin: skolās nav pietiekams tehnoloģiju nodrošinājums, kā arī pastāv būtiskas atšķirības tehnoloģiju nodrošinājumā starp dažādām mācību iestādēm, nav atbilstošas mācību metodikas digitāla satura un mācību procesa digitalizācijas ieviešanai, valsts līmenī nepieciešama ilgtermiņa izglītības stratēģija, kas definētu ilgtermiņa mērķus, no kuriem izrietētu satura un procesa digitalizācijas nepieciešamība, kā arī jāpārskata izglītības satura jautājumi kopumā, pārorientējot mācības no faktu un zināšanu apguves uz informācijas apstrādes, analīzes, diskusiju, argumentācijas spēju apguvi.
Darba grupas ir izstrādājušas virkni risinājumu un ieteikumu vispārējās izglītības kvalitātes uzlabošanai un inovatīvu pārmaiņu ieviešanai Latvijā. Šie ierosinājumi tiks iesniegti Izglītības un zinātnes ministrijai.
Diskusijā piedalīsies:
Valsts prezidents Valdis Zatlers
Valsts prezidenta kancelejas vadītājs Edgars Rinkēvičs
Stratēģiskās analīzes komisijas priekšsēdētājs Roberts Ķīlis
Uzaicinātie eksperti:
1. Tatjana Koķe, izglītības un zinātnes ministre
2. Juris Pūce, Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs
3. Raitis Vītoliņš, Zemgales plānošanas reģiona izpilddirektors
4. Dace Melbārde, Britu padomes Latvijā pārstāvniecības vadītāja
5. Guntis Vasiļevskis, Valsts izglītības satura centra vadītājs
6. Signe Bāliņa, Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas prezidente (Nozares pārstāvniecība Tautsaimniecības padomē)
7. Andrejs Vasiļjevs, SIA „Tilde” valdes priekšsēdētājs
8. Vija Daukste, Vidzemes augstskolas rektore
9. Ineta Kareļina, Rīgas 47. vidusskolas direktore
10. Zane Oliņa, programmas „Iespējamā misija” direktore
11. Juris Gulbis, SIA „Lattelecom” valdes priekšsēdētājs
12. Juris Binde, SIA „LMT” valdes priekšsēdētājs, prezidents
13. Kārlis Miķelsons, AS „Latvenergo” valdes priekšsēdētājs
14. Daiga Trumpe, SIA „Microsoft Latvia” vadītāja, valdes locekle
15. Lina Dzene, SIA „Microsoft Latvia” Izglītības un kultūras sektora klientu attiecību vadītāja
16. Ieva Use, „Swedbank” Privātpersonu finansēšanas institūta direktore
17. Jānis Logins, „Jauniešu Konsultācijas” valdes priekšsēdētājs