Valdis Zatlers

Otrdien, 20.janvārī, lai iepazītos ar valsts augstākās amatpersonas pienākumiem un darba ikdienu, Valsts prezidenta Valda Zatlera darbu vēroja seši Rīgas 40.vidusskolas skolēni.

 

Pirmo reizi Valsts prezidents ar skolēniem tikās 16.decembrī, viesojoties Rīgas 40.vidusskolā, kur šie jaunieši izteica vēlmi reiz kļūt par valsts prezidentu. Atsaucoties uz jauniešu interesi, Valsts prezidents iepazīties ar savu un Valsts prezidenta kancelejas darbu uzaicināja 10.klases skolnieci Annu Himičevu, 11.klases skolniekus Aleksandru Košeļevu un Viktoriju Aļeksejevu, kā arī 12.klases skolniekus Dmitriju Golonovu un Dmitriju Čistjakovu.

 

Sarunas laikā Valsts prezidents Valdis Zatlers pastāstīja par prezidenta darba ikdienu, būtiskākajiem uzdevumiem un pienākumiem, kā arī ar jauniešiem apsprieda viņu redzējumu par notikumiem valstī. Skolēni uzsvēra, ka saruna ar Valsts prezidentu un iespēja klātienē iepazīties ar Valsts prezidenta darbu ir papildus motivējošs apstāklis aktīvāk piedalīties sabiedriskajā dzīvē un palīdzēs, lemjot par nākotnes profesiju.

 

Jauniešiem dienas laikā bija iespēja iepazīties ar Latvijas vēsturnieku komisijas un Ordeņu kapitula darbu, kā arī piedalīties 1991.gada barikāžu atceres pasākumos. Tāpat viņiem bija iespēja uzzināt interesējošos jautājumus par noziedznieku apžēlošanas procesu, ko veic Valsts prezidents, un iepazīties ar Rīgas pili.

 

Tieši jaunieši veidos nākotnes Latviju un pilsonisko sabiedrību, tādēļ ir īpaši būtiski, lai viņi interesētos par norisēm valstī un būtu informēti par savām iespējām, uzsver Valsts prezidents. Valsts prezidents atzīmē, ka iespēja klātienē sekot līdzi Valsts prezidenta ikdienas darbam, iepazīties ar Valsts prezidenta kancelejas darbu, kā arī ar Rīgas pils vēsturi ir viens no veidiem, kā veicināt skolēnos interesi un atbildību pret valsti.

 

Valsts prezidents, apmeklējot Rīgas 40.vidusskolu, tikās ar pedagogiem un skolēniem, lai pārrunātu Latvijas izglītības sistēmas, tajā skaitā mazākumtautību izglītības, pilnveidošanas iespējas, pārrunāja jautājumus par Latvijas valsts pagātni, tagadni un nākotni, piederību Latvijai un kopīgajām vērtībām, kā arī jauniešu iesaistīšanos pilsoniskās sabiedrības veidošanā. Jauniešiem bija iespēja uzdot Valsts prezidentam sev interesējošos jautājumos, ko viņi ļoti aktīvi izmantoja.